SPEŁZYWANIE co to jest
Definicja spełzywanie co to jest. Czym jest stoki w klimacie umiarkowanym (między innymi w Polsce.

Co to jest SPEŁZYWANIE

Definicja SPEŁZYWANIE: powszechnie zachodzący mechanizm morfologiczny, modelujący stoki w klimacie umiarkowanym (między innymi w Polsce). Bazuje na wolnym pełznięciu, pod wpływem siły ciężkości, pokrywy darniowej i przypowierzchniowej warstwy zwietrzeliny. Szybkość spełzywania wynosi od 0,2 do 7,5 mm/rok. Świadectwami spełzywania są ((między innymi : wygięte pnie drzew (tak zwany haki) i pochylone słupy (na przykład telegraficzne), pomarszczone powierzchnie stoku, zmienione położenie kamieni granicznych

Definicja Selwa:
Co to jest tropikalnego, wilgotnego, wiecznie zielonego lasu równikowego, służąca w Ameryce Południowej. Selwą porośnięte są: cała Nizina Amazonki, część niziny Orinoko, Wyżyny Gujańskiej i Brazylijskiej spełzywanie co to jest.
Definicja Stalagnat:
Co to jest geol. wapienna forma naciekowa w kształcie kolumny sięgającej od dna do stropu jaskini, powstała z połączenia się stalaktytu ze stalagmitem spełzywanie definicja.
Definicja Staw:
Co to jest m) zbiornik wodny utworzony w celach gospodarczych (najczęściej do hodowli ryb) albo turystycznych. W stawie istnieje sposobność spuszczania wody i ponownego napełniania go, co ma ważne znaczenie spełzywanie co znaczy.
Definicja Sieć Rzeczna:
Co to jest wszystkich naturalnych cieków wodnych danego terenu, zarówno stałych jak i okresowych. Z racji na rozmieszczenie dopływów względem rzeki głównej wyróżniamy kilka typów sieci rzecznej: 1) promienisty spełzywanie słownik.

Czym jest Spełzywanie znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: