KONTYNENTALNY STOK co to jest
Definicja stok kontynentalny co to jest. Czym jest znajdujący się pod powierzchnią wody, między.

Co to jest Stok Kontynentalny

Definicja STOK KONTYNENTALNY: stok cokołu kontynentalnego, stok przylądowy, stok znajdujący się pod powierzchnią wody, między płaską powierzchnią cokołu lądowego (szelfu albo bezpośrednio kontynentu), a głęboko położonym dnem basenu oceanicznego albo morskiego. Stok kontynentalny cechuje się nachyleniem od 3 do 15°, jest regularnie pokryty nie związaną z podłożem warstwą mułu i zazwyczaj rozcięty kanionami podmorskimi. Analogiczny stok, będący podmorskim ograniczeniem wyspy, nosi nazwę stoku przywyspowego

Definicja Sandr:
Co to jest geogr. rozległe, piaszczyste albo żwirowe równiny w kształcie stożka powstałe wskutek działalności wód polodowcowych stok kontynentalny.
Definicja Sedymentacja:
Co to jest geologii gromadzenie się na powierzchni skorupy ziemskiej, pod wpływem siły ciężkości, materiałów niesionych poprzez wody płynące, lodowce, wiatr, rozpuszczonych albo zawieszonych w wodzie stok kontynentalny.
Definicja Syderyt:
Co to jest żelaza. Krystalizuje w układzie trygonalnym, tworząc kryształy w formie romboedru. Łupliwość doskonała. Twardość 3,5-4,5. Barwa szara, żółta, zółtobrunatna, brunatna, do czarnej. Połysk szklisty albo stok kontynentalny.

Czym jest Kontynentalny Stok znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: