KONTYNENTALNY STOK co to jest
Definicja stok kontynentalny co to jest. Czym jest znajdujący się pod powierzchnią wody, między.

Co to jest STOK KONTYNENTALNY

Definicja STOK KONTYNENTALNY: stok cokołu kontynentalnego, stok przylądowy, stok znajdujący się pod powierzchnią wody, między płaską powierzchnią cokołu lądowego (szelfu albo bezpośrednio kontynentu), a głęboko położonym dnem basenu oceanicznego albo morskiego. Stok kontynentalny cechuje się nachyleniem od 3 do 15°, jest regularnie pokryty nie związaną z podłożem warstwą mułu i zazwyczaj rozcięty kanionami podmorskimi. Analogiczny stok, będący podmorskim ograniczeniem wyspy, nosi nazwę stoku przywyspowego

Definicja Sztorm:
Co to jest mocny i długookresowy wiatr morski o prędkości powyżej 20 m/s (72 km/godz., powyżej 8° w skali Beauforta), powstający w trakcie przesuwania się głębokich niżów przy różnicy ciśnień powyżej 5 hPa na stok kontynentalny co to jest.
Definicja Speleologia:
Co to jest poznawanie i naukowe badanie genezy i rozwoju jaskiń. Rodzaj dyscypliny na pograniczu różnych nauk, między innymi: geologii, geomorfologii, hydrogeologii, klimatologii, biogeografii, archeologii stok kontynentalny definicja.
Definicja Siel:
Co to jest błotny, mur, rodzaj spływu pokrywy zwietrzelinowej, zachodzący w górach wysokich (na przykład w Alpach, na Kaukazie) w formie błyskawicznie przemieszczającego się w dół stoku strumienia zwietrzeliny stok kontynentalny co znaczy.
Definicja Szczawy:
Co to jest zawierające ponad 1 g wolnego dwutlenku węgla (CO2) w 1 dm3 wody. Szczawy to wody infiltracyjne, które wsiąkając w podłoże napotykają wyziewy dwutlenku węgla (w Polsce powiązane z wulkanizmem Karpat stok kontynentalny słownik.

Czym jest Kontynentalny Stok znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: