SUBLIMACJA co to jest
Definicja sublimacja co to jest. Czym jest substancji z etapy stałej do gazowej (bez stopienia.

Co to jest Sublimacja

Definicja SUBLIMACJA: przemiana fazowa polegająca na bezpośrednim przejściu substancji z etapy stałej do gazowej (bez stopienia). Prężność pary nad tą substancją musi być niższa aniżeli ciśnienie w punkcie potrójnym (pkt. układu jednoskładnikowego, gdzie etapy: stała, ciekła i gazowa, pozostają w równowadze), z kolei temperatura sublimacji musi być niższa od temperatury topnienia. Substancjami, które łatwo sublimują, są na przykład: suchy lód, kamfora, sublimat, jod

Definicja Skalenie:
Co to jest skałotwórcze o zróżnicowanym składzie chemicznym i różnej postaci kryształów. Należą do nich glinokrzemiany potasu, sodu, wapnia i baru, wykazujące umiejętność do izomorfizmu. Odznacza się skalenie sublimacja.
Definicja Sztorm:
Co to jest mocny i długookresowy wiatr morski o prędkości powyżej 20 m/s (72 km/godz., powyżej 8° w skali Beauforta), powstający w trakcie przesuwania się głębokich niżów przy różnicy ciśnień powyżej 5 hPa na sublimacja.
Definicja Stożek Napływowy:
Co to jest regularnie spotykana forma powierzchni terenu, powstająca w konsekwencji akumulacji (nagromadzania) osadów niesionych poprzez rzekę albo potok w miejscu wyraźnego pomniejszenia spadku koryta i sublimacja.

Czym jest Sublimacja znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: