SUBLIMACJA co to jest
Definicja sublimacja co to jest. Czym jest substancji z etapy stałej do gazowej (bez stopienia.

Co to jest SUBLIMACJA

Definicja SUBLIMACJA: przemiana fazowa polegająca na bezpośrednim przejściu substancji z etapy stałej do gazowej (bez stopienia). Prężność pary nad tą substancją musi być niższa aniżeli ciśnienie w punkcie potrójnym (pkt. układu jednoskładnikowego, gdzie etapy: stała, ciekła i gazowa, pozostają w równowadze), z kolei temperatura sublimacji musi być niższa od temperatury topnienia. Substancjami, które łatwo sublimują, są na przykład: suchy lód, kamfora, sublimat, jod

Definicja Szyja Wulkaniczna:
Co to jest izolowane wzniesienie o stromych, regularnie urwistych stokach, zbudowane z odporych law zakrzepłych w kominie wulkanicznym sublimacja co to jest.
Definicja Staw:
Co to jest m) zbiornik wodny utworzony w celach gospodarczych (najczęściej do hodowli ryb) albo turystycznych. W stawie istnieje sposobność spuszczania wody i ponownego napełniania go, co ma ważne znaczenie sublimacja definicja.
Definicja Stalagnat:
Co to jest geol. wapienna forma naciekowa w kształcie kolumny sięgającej od dna do stropu jaskini, powstała z połączenia się stalaktytu ze stalagmitem sublimacja co znaczy.
Definicja Safari:
Co to jest ustalenia wyprawy karawanowej albo myśliwskiej w Afryce Wschodniej. Dawniej kluczowym celem safari było polowanie z bronią na dziką zwierzynę, aktualnie to jest wyprawa turystyczno-poznawcza sublimacja słownik.

Czym jest Sublimacja znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: