Definicja SZAROZIEMY: gleby powstające w warunkach gorącego, suchego klimatu (roczne sumy opadów 300-500 mm), na obszarach pokrytych skąpą roślinnością niskotrawiastych sawann, stepów i półpustyń. Dostarczana na powierzchnię gleby materia organiczna ulega w takich warunkach szybkiemu rozkładowi, który nie sprzyja gromadzeniu się próchnicy. Spora zawartość związków węglanowych, odczyn zasadowy (pH 7,5-8,5). W słabo zróżnicowanym profilu odznacza się szary poziom próchniczny, przechodzący w jasnoszarą warstwę, a na głębokości 60 cm w węglanowy poziom iluwialny. Poniżej na głębokości 180-300 cm występuje warstwa gipsu. W zależności od zawartości próchnicy szaroziemy podzielone są na: ciemne (2,5-4%), typowe (1,5-2,5%) i jasne (1-1,5%). Mimo niewielkiej zasobności w składniki pokarmowe, odpowiednie zabiegi agrotechniczne (nawożenie, nawadnianie) umożliwiają uprawę zbóż, bawełny i in. roślin. Szaroziemy zajmują spore przestrzenie na obszarach Afryki, Australii i środkowej Azji
- Co znaczy Stok Kontynentalny:
- Porównanie kontynentalnego, stok przylądowy, stok znajdujący się pod powierzchnią wody, między płaską powierzchnią cokołu lądowego (szelfu albo bezpośrednio kontynentu), a głęboko położonym dnem basenu szaroziemy co znaczy.
- Krzyżówka Szeregówka:
- Dlaczego wiejskiej, pochodzący jeszcze ze średniowiecza, charakterystyczny dla terenów nizinnych, w szczególności podmokłych. Bazuje na wznoszeniu zabudowań wzdłuż prostej drogi, lecz w sposób luźny, na szaroziemy krzyżówka.
- Co to jest Skala Beauforta:
- Jak lepiej skala wykorzystywana do szacowania prędkości (tak zwany siły) wiatru. Opracowana w 1806 poprzez angielskiego admirała F. Beauforta. Opiera się na obserwacji skutków działania wiatru na elementy szaroziemy co to jest.
- Słownik Stożek Napływowy:
- Kiedy regularnie spotykana forma powierzchni terenu, powstająca w konsekwencji akumulacji (nagromadzania) osadów niesionych poprzez rzekę albo potok w miejscu wyraźnego pomniejszenia spadku koryta i szaroziemy słownik.
Czym jest Szaroziemy znaczenie w Słownik geografia S .