Krzyżówka STEFAN LANTIER co to jest
Kto to jest LANTIER STEFAN? Słownik syn pary alkoholików, zdolny do niekontrolowanej agresji co znaczy.

Czy przydatne?

Biografia LANTIER STEFAN

Kim był LANTIER STEFAN: postać z powieści E. Zoli Germinal dziedzicznie obciążony syn pary alkoholików, zdolny do niekontrolowanej agresji. Pracownik warsztatu kolejowego w Lille, wyrzucony z pracy za pobicie szefa. Zatrudniony w kopalni le Voreux w Montsou. Rębacz, samouk socjalista. Staje na czele strajku robotników po decyzji Towarzystwa Węglowego o przyjęciu nowego mechanizmu płac, zmniejszającego górnicze zarobki. Zakłada kasę samopomocy, doprowadza do wstąpienia 10 tys. górników z Montsou do międzynarodówki socjalistycznej. Staje na czele tłumu zdesperowanych górników, dewastujących kopalnie Montsou na symbol protestu wobec Towarzystwa, nie dopuszczającego do negocjacji i żądanych podwyżek płac. Zakochany w; Katarzynie Maheu, z racji na nią powraca do pracy. Zasypany z ekipą górników w katastrofie spowodowanej poprzez anarchistę Suwarina;ocalony, udaje się do Paryża, licząc na polityczną karierę u boku socjalisty Plucharta z Lille

Co znaczy LA TAILLADE ESPINASSE DE:
Porównanie postać z powieści P. Süskinda Pachnidło markiz, autor teorii letalnego fluidu, którą dzięki pojawieniu się; Grenouille´a powiodło mu się rozpropagować lantier stefan co znaczy.
Krzyżówka LAMA:
Dlaczego Kiplinga Kim szuka Rzeki Strzały, przywiązuje się całym sercem do; Kima, swego cheli - ucznia;płaci za jego naukę w szkole w Lucknow, osiada w świątyni Tirthankerów w Benares;stamtąd wyrusza na lantier stefan krzyżówka.
Co to jest LITOWKA GRZEGORZ:
Jak lepiej Andrzejewskiego Ład serca szynkarz, złodziej, bandyta, dawny towarzysz; Morawca;po jego zniknięciu, wiąże się z; Anną, zmuszając ją do nierządu;aresztowany wspólnie z nią, po zabiciu posterunkowego lantier stefan co to jest.

Czym jest Stefan Lantier znaczenie w Słownik bohaterów L .

  • Dodano:
  • Autor: