AMELIA SEDLEY co to jest
Kto to jest SEDLEY AMELIA? Słownik próżności córka londyńskiego kupca, wszechstronnie utalentowana.

Biografia SEDLEY AMELIA

Kim był SEDLEY AMELIA: jedna z bohaterek powieści W.M. Thackeraya Targowisko próżności córka londyńskiego kupca, wszechstronnie utalentowana (spędziła sześć lat na pensji), przyjaciółka; Rebeki Sharp. Mimo sprzeciwu teścia, wychodzi za mąż za; Jerzego Osborna, z którym wyjeżdża na wojnę do Belgii. Po bitwie pod Waterloo, utraciwszy męża, osłabiona, wraca do Anglii i całą swą miłość do nieżyjącego męża przelewa na synka. Żyje na granicy nędzy, opiekuje się starymi rodzicami. Odrzuca sugestię; Dobbina, aby wyjść za niego za mąż. Korzysta z jego pomocy w zbliżeniu się do rodziny Osborne´ów. Pomaga Becky i. traci dozgonną przyjaźń Dobbina. Jednak dowiedziawszy się o hipokryzji swego męża, przyjmuje oświadczyny

LITERATURA SZYLLER ELŻBIETA:
biografia J. Iwaszkiewicza Sława i chwała siostra; Edgara, wybitna śpiewaczka, kochała; Józia Royskiego, miała z nim dziecko, które zmarło tuż po narodzeniu;w trakcie rewolucji ocaliła życie bankierowi sedley amelia co to jest.
LITERATURA SAVARIN ANATHELME LUKULLUS:
biografia bohater groteskowej powieści S. Themersona Wykład profesora Mmaa termit, inż., podróżnik, badający Ogromne Homo Osiedle Cementowe w celu poznania gatunku homo sedley amelia definicja.
LITERATURA SZAMBELANOWA:
biografia Jowialska Barbara sedley amelia co znaczy.

Czym jest Amelia Sedley znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: