AMELIA SEDLEY co to jest
Kto to jest SEDLEY AMELIA? Słownik próżności córka londyńskiego kupca, wszechstronnie utalentowana.

Biografia Sedley Amelia

Kim był SEDLEY AMELIA: jedna z bohaterek powieści W.M. Thackeraya Targowisko próżności córka londyńskiego kupca, wszechstronnie utalentowana (spędziła sześć lat na pensji), przyjaciółka; Rebeki Sharp. Mimo sprzeciwu teścia, wychodzi za mąż za; Jerzego Osborna, z którym wyjeżdża na wojnę do Belgii. Po bitwie pod Waterloo, utraciwszy męża, osłabiona, wraca do Anglii i całą swą miłość do nieżyjącego męża przelewa na synka. Żyje na granicy nędzy, opiekuje się starymi rodzicami. Odrzuca sugestię; Dobbina, aby wyjść za niego za mąż. Korzysta z jego pomocy w zbliżeniu się do rodziny Osborne´ów. Pomaga Becky i. traci dozgonną przyjaźń Dobbina. Jednak dowiedziawszy się o hipokryzji swego męża, przyjmuje oświadczyny

LITERATURA SROKACZ JÓZIK:
biografia bohater opowiadania M. Konopnickiej Józik Srokacz młody chłopak, parobek, któremu poprzez zaniedbanie gospodarza młockarnia urwała rękę. W zamian za opiekę zapisuje własne morgi gospodarzowi SEDLEY AMELIA.
LITERATURA SZERYF NOTTINGHAM:
biografia postać z legendy o Robin Hoodzie królewski urzędnik poprzez lata usiłujący schwytać; Roberta Locksleya SEDLEY AMELIA.
LITERATURA STWÓR (CZART):
biografia Wollstonecraft Shelley Frankenstein stworzona poprzez; Frankensteina, składająca się z części różnych ludzi, monstrualnych rozmiarów, o obrzydliwej twarzy, odstraszająca wszystkich, co staje się dla SEDLEY AMELIA.

Czym jest Amelia Sedley znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: