AMELIA SEDLEY co to jest
Kto to jest SEDLEY AMELIA? Słownik próżności córka londyńskiego kupca, wszechstronnie utalentowana.

Biografia Sedley Amelia

Kim był SEDLEY AMELIA: jedna z bohaterek powieści W.M. Thackeraya Targowisko próżności córka londyńskiego kupca, wszechstronnie utalentowana (spędziła sześć lat na pensji), przyjaciółka; Rebeki Sharp. Mimo sprzeciwu teścia, wychodzi za mąż za; Jerzego Osborna, z którym wyjeżdża na wojnę do Belgii. Po bitwie pod Waterloo, utraciwszy męża, osłabiona, wraca do Anglii i całą swą miłość do nieżyjącego męża przelewa na synka. Żyje na granicy nędzy, opiekuje się starymi rodzicami. Odrzuca sugestię; Dobbina, aby wyjść za niego za mąż. Korzysta z jego pomocy w zbliżeniu się do rodziny Osborne´ów. Pomaga Becky i. traci dozgonną przyjaźń Dobbina. Jednak dowiedziawszy się o hipokryzji swego męża, przyjmuje oświadczyny

LITERATURA SONIA (MARMIEŁADOW SOFIA SIEMIONOWNA):
biografia F. Dostojewskiego Zbrodnia i kara córka; Marmieładowa;młodziutka prostytutka. Pod jej wpływem dokonuje się w; Raskolnikowie przemiana prowadząca do przyznania się do winy. Za Rodionem podąża na sedley amelia.
LITERATURA SCHNEIDEWEIN NEPOMUK:
biografia Manna Lekarz Faustus siostrzeniec Adriana, przyjeżdża do wuja na rekonwalescencję. Nieoczekiwanie umiera. Śmierć dziecka, które Adrian pokochał, jest bezpośrednim przyczyną jego dolegliwości sedley amelia.
LITERATURA SEIDENMAN IRMA (VEL MARIA MAGDALENA GOSTOMSKA):
biografia A. Szczypiorskiego Start piękna Żydówka, wdowa po lekarzu, której aryjska uroda umożliwiła przeżycie wojny poza gettem. Zadenuncjowana na gestapo poprzez; Bronka Blutmana, została uwolniona po sedley amelia.

Czym jest Amelia Sedley znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: