ONTOLOGIA co to jest
Definicja ONTOLOGIA. Co znaczy teoria bytu, zajmująca się rzeczywistością i prawami, które nią.

Co to jest Ontologia

Definicja ONTOLOGIA: dział filozofii; edukacja o bycie, teoria bytu, zajmująca się rzeczywistością i prawami, które nią rządzą; poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy istnieje jeden byt, czy więcej jego rodzajów, bada jego strukturę, docieka jego ważnych właściwości, buduje refleksję o jego istnieniu, rozważa jego istnienie w uwarunkowaniach czasowo-przestrzennych, porusza problem wolności, poszukuje absolutu, Boga; ontologią zajmowali się między innymi Platon, Arystoteles, Spinoza, Hegel, Heidegger

Definicja OSTENSYWNY:
Co to jest pokazujący, przekonywający, mający związek ze świadomością samego siebie w czasie procesu poznawania, jak u Kanta; w matematyce znaczy świadomość etapów, przez które dochodzi się do rozwiązania ontologia.
Definicja OSOBA:
Co to jest myślący ( Locke), któremu równocześnie przypisuje się cechy cielesne, duchowe i stany świadomości, jak chce Strawson, substancja racjonalna, niepodzielna i indywidualna ( św. Tomasz); dla ontologia.
Definicja OCKHAMIŚCI:
Co to jest wyznawcy filozofii Ockhama, do których zalicza się w pierwszej kolejności Piotra z Ailly, Jana z Mirecourt, Mikołaja z Autricourt; idąc śladem swego patrona podważali oni pewność ludzkiego poznania ontologia.

Czym jest Ontologia znaczenie w Słownik filozofia O .

  • Dodano:
  • Autor: