ŹRÓDŁA AKTYWNOŚĆ co to jest
Co znaczy aktywność źródła? W fizyce czasu: , gdzie N - liczba wszystkich jąder promieniotwórczych.

Definicja Aktywność Źródła

Co to jest AKTYWNOŚĆ ŹRÓDŁA: liczba rozpadów promieniotwórczych jąder źródła w jednostce czasu: , gdzie N - liczba wszystkich jąder promieniotwórczych w momencie t, - stała rozpadu. A.ź. maleje stosunkowo upływu czasu, bo liczbaN maleje. Jednostką a.ź. jest s-1. Regularnie służąca jest także pozaukładowa jednostka k i u r (Ci)

Definicja Amperomierz:
Co to jest natężenia prądu elektrycznego. A. włączany jest szeregowo w obwód, dlatego powinien charakteryzować się jak najmniejszym oporem wewnętrznym. A. mogą działać na różnych zasadach. Do najczęściej aktywność źródła.
Definicja Archimedes:
Co to jest matematyk, wynalazca zaliczany do najwybitniejszych uczonych starożytności. W fizyce uważany jest za twórcę statyki (odkrył prawo równowagi dźwigni) i hydrostatyki ( Archimedesa prawo). Uważane jest aktywność źródła.
Definicja Antycyklon:
Co to jest podwyższonego ciśnienia w atmosferze Ziemi, któremu towarzyszą charakterystyczne (antycyklonalne) ruchy powietrza. Wiatr, wiejąc z obszaru o podwyższonym ciśnieniu do obszaru o ciśnieniu niższym, na aktywność źródła.

Czym jest Źródła Aktywność znaczenie w Słownik fizyka na A .

  • Dodano:
  • Autor: