ARCHITEKTONICZNA AKUSTYKA co to jest
Co znaczy akustyka architektoniczna? W fizyce słyszalności mowy bądź muzyki w pomieszczeniach.

Definicja Akustyka Architektoniczna

Co to jest AKUSTYKA ARCHITEKTONICZNA: dział akustyki stosowanej zajmujący się zapewnieniem dobrej słyszalności mowy bądź muzyki w pomieszczeniach, zwłaszcza w salach koncertowych, teatralnych i wszelkich pomieszczeniach audytoryjnych. Fundamentalne problemy, przed jakimi staje a.a., to zminimalizowanie pogłosu i zapewnienie równomiernego rozkładu energii dźwięków odbitych docierających do słuchacza z różnych kierunków

Definicja Atmosferyki:
Co to jest częstotliwościach od 200 Hz do 20 MHz, powstające wskutek wyładowań elektrycznych w atmosferze i powodujące charakterystyczne trzaski radiowe. Do ciekawszych atmosferyków należą r a d i o ś w i s t y akustyka architektoniczna.
Definicja Avogadra Prawo:
Co to jest różnych gazów będących pod tym samym ciśnieniem i w takich samych temperaturach zawierają takie same liczby molekuł. To jest jedno z podstawowych praw fizyki odnoszące się do gazów. Jest ściśle akustyka architektoniczna.
Definicja Akomodacja Oka:
Co to jest się oka do wyraźnego widzenia elementów znajdujących się w różnych odległościach. Dokonuje się ona poprzez zmianę promienia krzywizny soczewki ocznej, co skutkuje zmianę jej umiejętności skupiającej akustyka architektoniczna.

Czym jest Architektoniczna Akustyka znaczenie w Słownik fizyka na A .

  • Dodano:
  • Autor: