OPTYCZNA ANIZOTROPIA co to jest
Co znaczy anizotropia optyczna? W fizyce współczynnik załamania światła, absorpcja światła.

Definicja Anizotropia Optyczna

Co to jest ANIZOTROPIA OPTYCZNA: zależność takich własności optycznych, jak szybkość światła, współczynnik załamania światła, absorpcja światła aktywność optyczna, od kierunku rozchodzenia się światła w ośrodku. A.o. przejawia się w najwyższym stopniu w podwójnym załamaniu światła. Jej występowanie w krysztale jest samoistne i powiązane z symetrią; im niższa symetria kryształu, tym wyższa anizotropia. W ośrodkach izotropowych a.o. może być wymuszona takimi czynnikami, jak pole elektryczne, pole magnetyczne albo naprężenia mechaniczne

Definicja Aphelium:
Co to jest pkt. orbity heliocentrycznej (wokół Słońca) ciała niebieskiego (planety, komety) w najwyższym stopniu oddalony od Słońca anizotropia optyczna.
Definicja Aktywacja:
Co to jest cząsteczki, dzięki pochłoniętej energii, ze stanu nieaktywnego w stan aktywny, gdzie może ona realizować przemianę chemiczną. (2) Mechanizm przemiany substancji niepromieniotwórczej w anizotropia optyczna.
Definicja Anoda:
Co to jest prądu (na przykład akumulatora, ogniwa galwanicznego, zasilacza), który w trakcie pracy tego źródła ma potencjał wyższy niż drugi biegun źródła ( katoda). (2) elektroda próżniowego przyrządu anizotropia optyczna.

Czym jest Optyczna Anizotropia znaczenie w Słownik fizyka na A .

  • Dodano:
  • Autor: