ANTYCYKLON co to jest
Co znaczy antycyklon? W fizyce towarzyszą charakterystyczne (antycyklonalne) ruchy powietrza. Wiatr.

Definicja Antycyklon

Co to jest ANTYCYKLON: region podwyższonego ciśnienia w atmosferze Ziemi, któremu towarzyszą charakterystyczne (antycyklonalne) ruchy powietrza. Wiatr, wiejąc z obszaru o podwyższonym ciśnieniu do obszaru o ciśnieniu niższym, na półkuli północnej odchylany jest w prawo, a na południowej w lewo. Ten spiralny ruch mas powietrza wywołany jest działaniem na masy powietrza siły Coriolisa, której istnienie powiązane jest z ruchem obrotowym Ziemi

Definicja Arago, Dominique François Jean:
Co to jest fizyk, matematyk i działacz socjalny; od 1809 członek francuskiej Akademii Nauk; od 1830 dyrektor paryskiego obserwatorium astronomicznego; deputowany do parlamentu i członek rządu tymczasowego w antycyklon.
Definicja Analiza Harmoniczna:
Co to jest przedstawiania funkcji okresowych dzięki sumy funkcji trygonometrycznych. Jeśli funkcja f(x) jest funkcją okresową z okresem T, jest to f(x) = f(x+T), i spełnia jeszcze pewne dodatkowe warunki, to antycyklon.
Definicja Avogadra Liczba:
Co to jest węgla w 12,000 g czystego izotopu węgla . Mol dowolnej innej substancji zawiera NA cząsteczek, a gramoatom NA atomów. Najdokładniejsza aktualnie wartość liczby Avogadra wynosi: NA = (6,022 045 510-6 antycyklon.

Czym jest Antycyklon znaczenie w Słownik fizyka na A .

  • Dodano:
  • Autor: