ARAGO DOMINIQUE FRANÇO JEAN co to jest
Co znaczy Arago, Dominique François Jean? W fizyce od 1809 członek francuskiej Akademii Nauk; od.

Definicja Arago, Dominique François Jean

Co to jest ARAGO, DOMINIQUE FRANÇOIS JEAN: francuski astronom, fizyk, matematyk i działacz socjalny; od 1809 członek francuskiej Akademii Nauk; od 1830 dyrektor paryskiego obserwatorium astronomicznego; deputowany do parlamentu i członek rządu tymczasowego w 1848. Dokonał odkrycia skręcania płaszczyzny polaryzacji światła poprzez kryształ kwarcu. Badał chromosferę Słońca, zorzę polarną i zdarzenie indukcji elektromagnetycznej. Zbudował pierwszy elektromagnes

Definicja Azot:
Co to jest chemiczny V ekipy układu okresowego pierwiastków o liczbie atomowej 7 i masie atomowej 14,008. W skład naturalnego azotu wchodzą dwa jego trwałe izotopy 14N i 15N odpowiednio w proporcjach 99,635% i arago, dominique françois jean.
Definicja Astygmatyzm:
Co to jest aberracji) układów optycznych, polegająca na tym, iż pkt. leżący poza osią układu optycznego odwzorowywany jest nie jako pkt., ale jako odcinki wzajemnie prostopadłe leżące w różnych płaszczyznach arago, dominique françois jean.
Definicja Antypody Optyczne:
Co to jest optycznie czynnej substancji różniące się budową przestrzenną cząsteczki (tak zwany stereoizomery), skręcające płaszczyznę polaryzacji światła w przeciwnych kierunkach. Zobacz także izomeria optyczna arago, dominique françois jean.

Czym jest Arago, Dominique François Jean znaczenie w Słownik fizyka na A .

  • Dodano:
  • Autor: