KLATKA FARADAYA co to jest
Co znaczy Faradaya klatka? W fizyce siatki otaczająca przyrząd pomiarowy albo jakąś przestrzeń.

Definicja Faradaya Klatka

Co to jest FARADAYA KLATKA: osłona metalowa wykonana zcienkiej blachy albo gęstej siatki otaczająca przyrząd pomiarowy albo jakąś przestrzeń, izolująca od zewnętrznych pól elektrycznych. W urządzeniach elektronicznych, na przykład wradiach itelewizorach, wybrane podzespoły zamykane są wmetalowych puszkach zwartych elektrycznie ztzw. "masą" urządzenia

Definicja Fotoelementy:
Co to jest albo półprzewodnikowe, których własności zależą od oświetlenia. Przetwarzają one energię promieniowania elektromagnetycznego na sygnały elektryczne. Do f. należą: fotokomórki, fotodiody faradaya klatka.
Definicja Faraday, Michael:
Co to jest angielski zaliczany do największych uczonych XIX w., znakomity eksperymentator. Był samoukiem. Od 1813 pracował jako asystent, lecz dzięki wybitnym osiągnięciom już w1827 objął stanowisko profesora faradaya klatka.
Definicja Fotosynteza:
Co to jest chemicznej zachodząca pod wpływem światła. Atomy albo cząsteczki proste łączą się pod wpływem światła wcząsteczki złożone. Jeden kwant światła skutkuje jeden akt syntezy. Masę m produktu f. ustala p faradaya klatka.

Czym jest Klatka Faradaya znaczenie w Słownik fizyka na F .

  • Dodano:
  • Autor: