FOTOSFERA co to jest
Co znaczy fotosfera? W fizyce obserwowane widmo ciągłe iktórej promieniowanie dociera do nas.

Definicja Fotosfera

Co to jest FOTOSFERA: cienka warstwa atmosfery gwiazdy, wktórej formuje się obserwowane widmo ciągłe iktórej promieniowanie dociera do nas bezpośrednio. F. Słońca widziana jest bezpośrednio nieuzbrojonym okiem. Jej grubość wynosi jedynie około 300 km. Dolna warstwa f. ma temperaturę około 6000C, agórna 4500C. Dolna warstwa f. Słońca wytwarza ciągłe widmo promieniowania. Na jego tle widoczne są linie Fraunhofera powstające wwyniku absorpcji promieniowania wgórnych warstwach atmosfery Słońca

Definicja Fermiego-Diraca Funkcja Rozkładu:
Co to jest E) opisująca statystyczne własności układu składającego się z fermionów, na przykład gazu Fermiego, a więc zbioru elektronów swobodnych wmetalach. Ustala ona prawdopodobieństwo obsadzenia stanu fotosfera.
Definicja Fon:
Co to jest głośności dźwięku. Dźwięk ma poziom głośności n fonów, jeśli dla przeciętnego ucha jest tak samo głośny, jak dźwięk oczęstości 1 kHz, którego poziom ciśnienia akustycznego ma wartość n decybeli fotosfera.
Definicja Fizyka Atomowa:
Co to jest którego obiektem badań są własności fizyczne atomów icząsteczek. Fundamentem współczesnej teorii atomu icząsteczki jest mechanika kwantowa. Do podstawowych metod eksperymentalnych f.a. należy badanie fotosfera.

Czym jest Fotosfera znaczenie w Słownik fizyka na F .

  • Dodano:
  • Autor: