WIDMOWE SERIE co to jest
Co znaczy serie widmowe? W fizyce atomowych, odpowiadające przejściom energetycznym elektronów.

Definicja SERIE WIDMOWE

Co to jest SERIE WIDMOWE: charakterystyczne ekipy linii występujące w widmach atomowych, odpowiadające przejściom energetycznym elektronów watomie zróżnych stanów startowych na jeden określony poziom końcowy. Najlepiej widoczne wwidmie liniowym wodoru. Długości fal odpowiadające poszczególnym przejściom wserii opisuje zależność , gdzie l in są liczbami całkowitymi numerującymi poziomy energetyczne, l jest stałą dla danej serii, an przyjmuje wartości większe od l. Zobacz rys. na str. 318

Definicja Siły Van Der Waalsa:
Co to jest pomiędzy drobinami cieczy albo gazu wmodelu van der Waalsa. Siła v.d.W. oddziaływania pomiędzy dwoma drobinami jest sumą siły przyciągającej iodpychającej. Obydwie te siły są siłami centralnymi serie widmowe co to jest.
Definicja Schawlow, Artur L.:
Co to jest laureat Nagrody Nobla w1981 (razem z Bloembergenem) za prace wdziedzinie spektroskopii laserowej, współtwórca teoretycznych podstaw działania lasera. Prof. Stanford University. Obiektem jego badań serie widmowe definicja.
Definicja Spektrofotometria:
Co to jest dział spektroskopii obejmujący zagadnienia powiązane zpomiarami fotometrycznymi natężeń linii widmowych w widmach optycznych. Zobacz także fotometria natężeń serie widmowe co znaczy.

Czym jest Widmowe Serie znaczenie w Słownik fizyka na S .

  • Dodano:
  • Autor: