PRZYRZĄDY SPEKTRALNE co to jest
Co znaczy spektralne przyrządy? W fizyce Badane ws.p. promieniowanie jest na początku formowane.

Definicja SPEKTRALNE PRZYRZĄDY

Co to jest SPEKTRALNE PRZYRZĄDY: przyrządy wykorzystywane do tworzenia widm iich badania. Badane ws.p. promieniowanie jest na początku formowane wwiązkę równoległą, a następnie rozszczepiane poprzez odpowiednie urządzenie rozszczepiające. Powstające wwyniku rozszczepienia wiązki monochromatyczne są odchylone okąt zależny od długości fali. Rozszczepione promieniowanie pada następnie na obiektyw, wktórego płaszczyźnie ogniskowej powstaje widmo. Kluczowymi wyznacznikami charakteryzującymi p.s. są: dyspersja kątowa = /, (gdzie znaczy różnicę kątów pomiędzy wiązkami rozszczepionymi, których długości fali różnią się o) albo liniowa D = l/ (gdzie jest odległością pomiędzy liniami widmowymi wpłaszczyźnie widma, a różnicą długości fal odpowiadających tym liniom) izdolność rozdzielcza R = /, gdzie jest średnią długością fali odpowiadającą dwóm liniom widmowym, które można jeszcze rozróżnić, a różnicą długości fal odpowiadających tym liniom

Definicja Sterna-Gerlacha Doświadczenie:
Co to jest przeprowadzone w1922 poprzez Sterna i Gerlacha, które pokazało, iż wsilnym, niejednorodnym polu magnetycznym wiązka elektrycznie obojętnych, lecz posiadających okres magnetyczny atomów srebra ulega spektralne przyrządy co to jest.
Definicja Sensytometr:
Co to jest urządzenie do naświetlania próbek materiałów fotograficznych w trakcie badania ich właściwości sensytometrycznych. Zobacz także sensytometria spektralne przyrządy definicja.
Definicja Solenoid:
Co to jest cewka zdrutu ostałej grubości nawiniętego równomiernie, tak by na jednostkę długości przypadała zawsze jednakowa liczba uzwojeń spektralne przyrządy co znaczy.

Czym jest Przyrządy Spektralne znaczenie w Słownik fizyka na S .

  • Dodano:
  • Autor: