Krzyżówka REKCJA co to jest
Jak się pisze Rekcja. Czym jest sposobów (w okolicy zgody i przynależności) przystosowania się co znaczy.

Czy przydatne?

Definicja REKCJA

Co to znaczy REKCJA: [z łaciny rectio ´rząd´] - odmiennie: rząd. Jeden z trzech sposobów (w okolicy zgody i przynależności) przystosowania się wyrazu podrzędnego (zależnego) do wyrazu nadrzędnego. Najogólniej mówiąc, rząd bazuje na dostosowaniu formy podrzędnika do wymogów nadrzędnika. I tak na przykład czasowniki: czytać, śpiewać, brać wymagają formy biernikowej rzeczownika; szukać, potrzebować rządzą dopełniaczem; interesować się, opiekować się mają rekcję narzędnikową; dawać rządzi biernikiem i celownikiem. Możemy mówić także o rekcji niektórych przymiotników, na przykład chciwy wymaga dopełniacza; rzeczowników, na przykład rządzenie rządzi narzędnikiem tak jak czasownik fundamentalny i tak dalej Konkretnymi przypadkami rządzą także przyimki, na przykład do zawsze wymaga dopełniacza, nad - biernika (nad morze) albo narzędnika (nad morzem)

Co znaczy Rzeczownik:
Porównanie mowy, nazywająca osoby, zwierzęta, rzeczy, definicje i tak dalej i odmieniająca się poprzez przypadki i liczby. Z racji na odniesienie do rzeczywistości rzeczowniki dzielimy na nazwy swoje, na rekcja co znaczy.
Krzyżówka Rodzina Wyrazów:
Dlaczego gdzie można wyodrębnić jeden rdzeń, pochodzących od tego samego rdzenia. Na rodzinę wyrazów składają się wyrazy pokrewne. W niektórych słowach pokrewnych wspólny dla rodziny rdzeń jest łatwy do rekcja krzyżówka.
Co to jest Rzeczownikowe Formy Przymiotników:
Jak lepiej mianownika przymiotników (również imiesłowów przymiotnikowych) rodzaju męskiego z końcówką zerową. Chodzi o formy typu: zdrów, wesół, ciekaw. To są pozostałości po dawnej odmianie. W języku rekcja co to jest.
Słownik Rodzajnik:
Kiedy niektórych językoznawców traktowany jako morfem, a nie amodzielny słowo), który w niektórych językach o zanikającej fleksji zastępuje wykładniki morfologiczne rze zownika. W j. polskim, rozbudowanym rekcja słownik.

Czym jest Rekcja znaczenie w Słownik na R .

  • Dodano:
  • Autor: