PRZYMIOTNIKÓW FORMY co to jest
Jak się pisze Rzeczownikowe Formy Przymiotników. Czym jest przymiotnikowych) rodzaju męskiego z.

Definicja Rzeczownikowe Formy Przymiotników

Co to znaczy RZECZOWNIKOWE FORMY PRZYMIOTNIKÓW: stare formy mianownika przymiotników (również imiesłowów przymiotnikowych) rodzaju męskiego z końcówką zerową. Chodzi o formy typu: zdrów, wesół, ciekaw. To są pozostałości po dawnej odmianie. W języku prasłowiańskim gdyż przymiotniki mogły odmieniać się podobnie jak rzeczowniki (miały identyczne końcówki) i jeszcze w staropolszczyźnie odnaleźć możemy przykłady takiej odmiany, na przykład zdrów człowiek, zdrowa człowieka. Aktualnie formy te należą do osobliwości w deklinacji przymiotników i pojawiają się tylko w orzeczniku, w utartych zwrotach typu On jest zdrów jak ryba albo w tekstach artystycznych, religijnych

Definicja Rekcja:
Co to jest ´rząd´] - odmiennie: rząd. Jeden z trzech sposobów (w okolicy zgody i przynależności) przystosowania się wyrazu podrzędnego (zależnego) do wyrazu nadrzędnego. Najogólniej mówiąc, rząd bazuje na rzeczownikowe formy przymiotników.
Definicja Równoważnik Zdania:
Co to jest zdania, zastępuje je´] - odmiennie: oznajmienie. Wypowiedzenie, które nie zawiera osobowej formy czasownika, na przykład Kto tam?; Gol! Równoważniki zdań powstają regularnie poprzez opuszczenie formy rzeczownikowe formy przymiotników.
Definicja Rodzaj Gramatyczny:
Co to jest gramatyczna, która dotyczy wszystkich odmiennych części mowy, czyli rzeczowników, przymiotników, czasowników, odmiennych zaimków, liczebników. Każdy rzeczownik jest określony co do rodzaju rzeczownikowe formy przymiotników.

Czym jest Przymiotników Formy Rzeczownikowe znaczenie w Słownik na R .

  • Dodano:
  • Autor: