ŻARGON co to jest
Jak się pisze Żargon. Czym jest ustalenie odmian języka o charakterze środowiskowym. Z uwagi na.

Definicja Żargon

Co to znaczy ŻARGON: [fr. jargon ´gwara´] - jeden z terminów używanych na ustalenie odmian języka o charakterze środowiskowym. Z uwagi na pejoratywny odcień znaczeniowy poprzez niektórych uczonych bywa służący niechętnie. Inni z powodzeniem wykorzystują go do nazywania odmian języka o charakterze tajnym, typowych dla środowisk zamkniętych (por. argot) i oddzielają jego zakres od bardziej zbliżonego do języka potocznego slangu. W tym ujęciu można mówić o żargonie złodziejskim, więziennym, na przykład Atanda! Binie knają do tyrki. Przyfilujjak ta czacza biksuje tym czerwonym szpan cerkiem! Lecz niekiepskie witki wiatrzy, a więc ´Uwaga! Kobiety idą do pracy. Popatrz, jak ta dziewczyna kokietuje tym czerwonym wdziankiem. Lecz ma zgrabne nogi´ (S. Grabias, 1997). Fundamentalną funkcją tak rozumianego żargonu jest uzyskanie efektu tajności i dostępności tylko dla wybranej ekipy. Por. języki sekretne

Definicja Zdanie Dopełnieniowe:
Co to jest które pełni funkcję niewyrażonego albo ogólnie skazanego dopełnienia w zdaniu nadrzędnym. Zdanie dopełnieniowe pełni w zdaniu złożonym taką samą funkcję ak dopełnienie w zdaniu pojedynczym i ŻARGON.
Definicja Zdanie:
Co to jest które zawiera osobową formę czasownika w roli orzeczenia. Przykłady: Piotrek nie znosi geometrii; Czy wiesz, iż jutro jedziemy do Zakopanego?; Zaczekaj na nas!; Jeśli jutro będzie nieładna pogoda ŻARGON.
Definicja Zdanie Główne:
Co to jest zobacz ZDANIE ZŁOŻONE ŻARGON.

Czym jest Żargon znaczenie w Słownik na Z .

  • Dodano:
  • Autor: