PŁOWE GLEBY co to jest
Definicja gleby płowe co to jest. Czym jest utworach średnioprzepuszczalnych, najczęściej na.

Co to jest Gleby Płowe

Definicja GLEBY PŁOWE: gleby lessives, typ gleb brunatnoziemnych, powstających na utworach średnioprzepuszczalnych, najczęściej na lessach, piaskach albo glinach morenowych, w warunkach klimatu umiarkowanego o rocznych sumach opadów 500-700 mm. W profilu widoczny jest niewielkiej miąższości poziom próchniczny barwy szarej, przechodzący niżej w zubożony w minerały ilaste, jasnożółty poziom przemywania (poziom płowy). Bezpośrednio pod nim znajduje się charakterystyczny dla gleb płowych ciemnożółty albo ciemnobrunatny poziom teksturalny (tak zwany poziom argillic), gdzie osadza się wymyty z wyższego poziomu materiał ilasty. Odznacza się gleby płowe: właściwe, zbrunatniałe, bielicowane, opadowo-glejowe, gruntowo-glejowe, zaciekowe i gleby płowe z poziomem agric. Występują na terenie całej Polski

Definicja Gleby Kasztanowe:
Co to jest warunkach ciepłego, kontynentalnego klimatu, przy rocznych opadach w granicach 200-300 mm. Występują pod stepami ostnicowymi i piołunowymi. W profilu widoczne: poziom próchniczny o zawartości gleby płowe.
Definicja Gejzer:
Co to jest źródła (cieplicy), występujący w obszarze czynnego albo dopiero co wygasłego wulkanizmu, charakteryzujący się okresowym wyrzucaniem gorącej wody i pary wodnej (często). Otwór gejzeru na powierzchni gleby płowe.
Definicja Gejzeryt:
Co to jest nawar krzemionkowy, skała osadowa, odmiana martwicy krzemionkowej gleby płowe.

Czym jest Płowe Gleby znaczenie w Słownik geografia G .

  • Dodano:
  • Autor: