ŚNIEGU WIECZNEGO GRANICA co to jest
Definicja granica wiecznego śniegu co to jest. Czym jest się stała pokrywa śnieżna i mogą tworzyć.

Co to jest Granica Wiecznego Śniegu

Definicja GRANICA WIECZNEGO ŚNIEGU: linia wiecznego śniegu, wysokość, ponad której utrzymuje się stała pokrywa śnieżna i mogą tworzyć się lodowce. W państwach polarnych granica wiecznego śniegu przebiega na wysokości od około 200 do 1000 m n.p.m., na Grenlandii i na Antarktydzie schodzi do poziomu morza. W strefach umiarkowanych (50-60° szerokości geograficznej północnej i południowej) występuje na wysokości od 800 do 3200 m n.p.m., a w strefie zwrotnikowej od 5000 do 6000 m n.p.m. Na równiku w wyniku większych opadów granica wiecznego śniegu obniża się do 4500-5000 m n.p.m

Definicja Garig:
Co to jest bezdrzewna formacja roślinna występująca w obszarze śródziemnomorskim. Złożona jest z krzewinek do 1 m wysokości (między innymi lawenda, rozmaryn), roślin zielnych (raczej geofitów cebulowych granica wiecznego śniegu.
Definicja Geobiont:
Co to jest organizm glebowy, który część albo całość życia spędza w glebie granica wiecznego śniegu.
Definicja Geosynklina:
Co to jest pas skorupy ziemskiej słabszy od otaczających go płyt kontynentalnych. Wskutek zapadania się geosynkliny następuje gromadzenie się materiału o dużej miąższości, który fałdując się tworzy pasma gór granica wiecznego śniegu.

Czym jest Śniegu Wiecznego Granica znaczenie w Słownik geografia G .

  • Dodano:
  • Autor: