ŚNIEGU WIECZNEGO GRANICA co to jest
Definicja granica wiecznego śniegu co to jest. Czym jest się stała pokrywa śnieżna i mogą tworzyć.

Co to jest Granica Wiecznego Śniegu

Definicja GRANICA WIECZNEGO ŚNIEGU: linia wiecznego śniegu, wysokość, ponad której utrzymuje się stała pokrywa śnieżna i mogą tworzyć się lodowce. W państwach polarnych granica wiecznego śniegu przebiega na wysokości od około 200 do 1000 m n.p.m., na Grenlandii i na Antarktydzie schodzi do poziomu morza. W strefach umiarkowanych (50-60° szerokości geograficznej północnej i południowej) występuje na wysokości od 800 do 3200 m n.p.m., a w strefie zwrotnikowej od 5000 do 6000 m n.p.m. Na równiku w wyniku większych opadów granica wiecznego śniegu obniża się do 4500-5000 m n.p.m

Definicja Gleboznawstwo:
Co to jest nauk przyrodniczych zajmująca się genezą i ewolucją, różnorodnością (systematyką) i rozmieszczeniem gleb na powierzchni Ziemi teraz i w przeszłości. Gleboznawstwo obejmuje także aspekty żyzności granica wiecznego śniegu.
Definicja Glob:
Co to jest figura ziemska bez jej atmosfery, kula ziemska granica wiecznego śniegu.
Definicja Geografia:
Co to jest obiektem jest powłoka ziemska, jest to litosfera, hydrosfera, atmosfera, biosfera. Zwłaszcza geografia zajmuje się badaniem przestrzennego zróżnicowania komponentów powłoki ziemskiej pod względem granica wiecznego śniegu.

Czym jest Śniegu Wiecznego Granica znaczenie w Słownik geografia G .

  • Dodano:
  • Autor: