KALDERA co to jest
Definicja kaldera co to jest. Czym jest rezultacie: 1) zniszczenia górnej części stożka.

Co to jest Kaldera

Definicja KALDERA: spore, owalne zagłębienie na szczycie wulkanu powstałe w rezultacie:1) zniszczenia górnej części stożka wulkanicznego w wyniku wybuchu o dużej sile (na przykład Katmai, Alaska),2) zapadnięcia się obszaru nad częściowo opróżnioną komorą wulkaniczną,3) stopniowego niszczenia szczytu wulkanu.Wulkanami kalderowymi są między innymi: Wezuwiusz, Kilimandżaro. Kaldera regularnie wypełniona jest wodą, ((na przykład Jezioro Kraterowe (USA)

Definicja Kabotaż:
Co to jest przybrzeżna komunikacja wodna, w szczególności handlowa, pomiędzy portami jednego państwie, leżącymi nad tym samym morzem (kabotaż mały), bądź nad wieloma morzami (kabotaż ogromny kaldera.
Definicja Kanion:
Co to jest głęboka dolina rzeczna o wąskim dnie stromych, skalistych zboczach przecinająca strukturę płyty tektonicznej; jar, wąwóz kaldera.
Definicja Kotlina:
Co to jest zazwyczaj o owalnym kształcie, otoczona wyżej położonymi wzniesieniami. Wyróżniamy między innymi kotliny: zapadliskowe (o pochodzeniu tektonicznym), wulkaniczne (kaldera), erozyjne (powstałe w kaldera.

Czym jest Kaldera znaczenie w Słownik geografia K .

  • Dodano:
  • Autor: