MAKIA co to jest
Definicja makia co to jest. Czym jest drzewiasty, mirt, gatunki rodzaju Cistus, pistacja kleista.

Co to jest Makia

Definicja MAKIA: zarośla zawsze zielonej roślinności twardolistnej (wrzosiec drzewiasty, mirt, gatunki rodzaju Cistus, pistacja kleista, skarlałe dęby, drzewo mastyksowe, poziomkowe, palma karłatka i liczne rośliny zielne) w klimacie podzwrotnikowym typu śródziemnomorskiego, z wilgotną i chłodną zimą i suchym i gorącym latem. Występuje na obrzeżach Morza Śródziemnego. W Australii podobne zbiorowisko zwane jest makis, w Kalifornii - chaparral, w Afryce Południowej - fynbos

Definicja Moczar:
Co to jest wspólnie z roślinnością hydrofilną (hydrofity) i glebą o narastającej akumulacji materiału organicznego. Mokradło ombrogeniczne - powstałe w miejscu gromadzenia się wód opadowych na makia.
Definicja Minerał:
Co to jest związek chemiczny bądź jednorodna mieszanina pierwiastków albo związków, posiadające ściśle określony skład chemiczny i proporcje, uporządkowaną budowę wewnętrzną (zazwyczaj w formie kryształu) i makia.
Definicja Mikroklimat:
Co to jest przedmiotów klimatologicznych) charakterystyczny dla małej części środowiska przyrodniczego, jak na przykład kępy traw, korony drzew, bardzo zmienny i nietrwały. Po makroklimacie i mezoklimacie makia.

Czym jest Makia znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: