ROGOWIEC co to jest
Definicja rogowiec co to jest. Czym jest występująca w formie warstw o niewielkiej grubości.

Co to jest Rogowiec

Definicja ROGOWIEC: skała osadowa pochodzenia chemicznego albo organicznego, występująca w formie warstw o niewielkiej grubości. Rogowiec zbudowany jest z krzemionki o strukturze bezpostaciowej albo skrytokrystalicznej - najczęściej w formie chalcedonu. Zwięzły i twardy o barwie szarej albo brunatnej. W Polsce występuje na obszarze Karpat fliszowych. Służący jako surowiec do produkcji materiałów ogniotrwałych

Definicja Radiolaryt:
Co to jest należąca do ekipy skał organogenicznych, powstająca wskutek nagromadzenia krzemionki, pochodzącej ze szkieletów radiolarii (promienice). Regularnie zawiera domieszki węglanu wapnia, związków żelaza rogowiec.
Definicja Rankery:
Co to jest wykształconych gleb bezwęglanowych, wytworzonych wskutek wietrzenia różnych skał, na przykład piaskowców czy granitów, gdzie mechanizm glebotwórczy nie sięga głębiej niż 30 cm. Do rankerów należą w rogowiec.
Definicja Roślinność Alpejska:
Co to jest wysokogórska, roślinność halna, roślinność pietra alpejskiego, a więc halnego (piętra roślinności) w górach. Trudne warunki życia (ostry klimat, płytkie, skaliste gleby) wywołują, że należą do niej rogowiec.

Czym jest Rogowiec znaczenie w Słownik geografia R .

  • Dodano:
  • Autor: