ZWROTNIKI co to jest
Definicja zwrotniki co to jest. Czym jest geograficznej północnej (zwrotnik Raka) i południowej.

Co to jest Zwrotniki

Definicja ZWROTNIKI: dwa równoleżniki ziemskie, położone na 23027' szerokości geograficznej północnej (zwrotnik Raka) i południowej (zwrotnik Koziorożca), nad którymi Słońce znajduje się w okresie przesilenia letniego (22 czerwca nad zwrotnikiem Raka) albo zimowego (23 grudnia nad zwrotnikiem Koziorożca). Zwrotniki ograniczają strefę przyrównikową, gdzie Słońce może być obserwowane w zenicie (promienie słoneczne padają wówczas prostopadle do powierzchni Ziemi)

Definicja zorza polarna:
Co to jest luminescencja) występujące w górnych warstwach atmosfery (w jonosferze albo egzosferze) na wysokości od 65 do 400 km (rzadko do 1200 km) nad powierzchnią Ziemi, najczęściej w odległości 20-25° od Zwrotniki.
Definicja zoogeografia:
Co to jest jedna z dziedzin zoologii, edukacja zajmująca się rozmieszczeniem zwierząt na kuli ziemskiej, powodami tego rozmieszczenia, zróżnicowaniem przestrzennym zwierząt. Zoogeografia bada między innymi Zwrotniki.
Definicja zbocze:
Co to jest stanowiący boczne ograniczenie doliny. Zbocze zaczyna się na dole załomem wklęsłym, który oddziela je od dna doliny, i kończy u góry załomem wypukłym, który oddziela je od wierzchowiny albo stoku Zwrotniki.

Czym jest Zwrotniki znaczenie w Słownik geografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: