GENNADIJEWICZ NIKOŁAJ BASOW co to jest
Co znaczy Basow, Nikołaj Gennadijewicz? W fizyce P.N. Lebiediewa AN ZSRR w Moskwie, członek AN ASRR.

Definicja Basow, Nikołaj Gennadijewicz

Co to jest BASOW, NIKOŁAJ GENNADIJEWICZ: fizyk rosyjski. Prof., a od 1973 dyr. Instytutu Fizyki im. P.N. Lebiediewa AN ZSRR w Moskwie, członek AN ASRR, a od 1977 członek PAN. Jest jednym z twórców elektroniki kwantowej. Za zbudowanie pierwszego masera amoniakalnego w 1964 dostał razem z A.M Prochorowem i Ch.H. Townesem Nagrodę Nobla

Definicja Bateria Elektryczna:
Co to jest źródeł prądu elektrycznego (ogniw galwanicznych albo akumulatorów), ogniw termoelektrycznych albo komórek fotoelektrycznych. Przedmioty składowe baterii mogą być łączone szeregowo w celu powiększenia basow, nikołaj gennadijewicz.
Definicja Betatron:
Co to jest cykliczny elektronów. Elektrony przyspieszane są poprzez wirowe pole elektryczne indukowane zmiennym polem magnetycznym i mogą osiągać energie rzędu kilkudziesięciu MeV. Pole magnetyczne produkowane basow, nikołaj gennadijewicz.
Definicja Balmera Wzór:
Co to jest podany w 1885 poprzez J. Balmera, określający długości linii serii widmowej atomu wodoru leżącej w widzialnej i nadfioletowej części widma. Ma on postać: , gdzie - długość fali linii widmowej basow, nikołaj gennadijewicz.

Czym jest Gennadijewicz Nikołaj Basow znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: