BIZMUT co to jest
Co znaczy bizmut? W fizyce pierwiastków o liczbie atomowej 83 i masie atomowej 208,98. To jest.

Definicja Bizmut

Co to jest BIZMUT: pierwiastek chemicznyV ekipy układu okresowego pierwiastków o liczbie atomowej 83 i masie atomowej 208,98. To jest różowobiały metal, bardzo kruchy, o gęstości 9,8 g/cm3 i temperaturze topnienia 271,4 C. Służący jako domieszka w niskotopliwych stopach i w reaktorach atomowych jako materiał przenoszący ciepło. Jego związki stosowane są w lecznictwie

Definicja bar:
Co to jest liczbie atomowej 56 i masie atomowej 137,34, należący do tak zwany berylowców; występuje w formie minerałów - barytu i witerytu; jest srebrzystobiałym miękkim metalem aktywnym chemicznie - gwałtownie BIZMUT.
Definicja Biota-Savarta prawo:
Co to jest magnetyczną produkowaną poprzez prąd elektryczny. Każdy odcinek o długości dl przewodu, gdzie płynie prąd o natężeniu I w punkcie odległym o wektor r wytwarza pole magnetyczne o indukcji , gdzie o BIZMUT.
Definicja Boyle, Robert:
Co to jest angielski. Był jednym z założycieli Royal Society. Uważany jest za twórcę nowoczesnej chemii. Zapoczątkował metodę analizy chemicznej i wprowadził do edukacji definicja pierwiastka. W zakresie fizyki BIZMUT.

Czym jest Bizmut znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: