BOUGERA LAMBERTA BEERA PRAWO co to jest
Co znaczy Bougera-Lamberta-Beera prawo? W fizyce przechodzącego poprzez roztwór pochłaniający.

Definicja Bougera-Lamberta-Beera Prawo

Co to jest BOUGERA-LAMBERTA-BEERA PRAWO: prawo opisujące absorpcję światła monochromatycznego przechodzącego poprzez roztwór pochłaniający. Jeśli na warstwę tego roztworu o grubości d pada równoległa wiązka światła o natężeniu I0, to po przejściu poprzez roztwór natężenie światła ma wartość: I = I0exp(-cd), gdzie- współczynnik absorpcji światła na jednostkę stężenia substancji, c - stężenie substancji

Definicja Bizmut:
Co to jest chemiczny V ekipy układu okresowego pierwiastków o liczbie atomowej 83 i masie atomowej 208,98. To jest różowobiały metal, bardzo kruchy, o gęstości 9,8 g/cm3 i temperaturze topnienia 271,4 C bougera-lamberta-beera prawo.
Definicja Bor:
Co to jest chemiczny trzeciej ekipy układu okresowego pierwiastków o liczbie atomowej 5 i masie atomowej 10,82. Naturalny b. złożona jest z dwóch trwałych izotopów 10B (około 19%) i 11B (((około 81%). Czysty b bougera-lamberta-beera prawo.
Definicja Bernoulli, Daniel:
Co to jest szwajcarski, zajmował się także medycyną. W latach 1725-33 kierował katedrą fizjologii w Petersburgu, a potem katedrą mechaniki. Od 1733 prof. fizjologii w Bazylei, a od 1750 prof. mechaniki. W bougera-lamberta-beera prawo.

Czym jest Bougera-Lamberta-Beera prawo znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: