FOTOKOMÓRKA co to jest
Co znaczy fotokomórka? W fizyce pomiarów promieniowania świetlnego. Jego działanie może być oparte.

Definicja FOTOKOMÓRKA

Co to jest FOTOKOMÓRKA: przyrząd, wktórym zdarzenie fotoelektryczne używane jest do pomiarów promieniowania świetlnego. Jego działanie może być oparte na użyciu fotodiody albo fotoopornika. Regularnie służącą odmianą f. jest dioda próżniowa zfotokatodą (fotodioda próżniowa) włączona wszereg ze źródłem zasilania imiernikiem prądu. Natężenie prądu płynącego wobwodzie zależne jest od natężenia światła padającego na katodę. F. służące są w fotometrii, wukładach automatyki przemysłowej, atakże wróżnego rodzaju systemach zabezpieczających

Definicja Fouriera Prawo:
Co to jest przewodnictwa cieplnego, stwierdzające, iż gęstość strumienia ciepła j jest proporcjonalna do gradientu temperatury T: . Gęstość strumienia ciepła j jest ilością energii przepływającej wpostaci fotokomórka co to jest.
Definicja Fermata Zasada:
Co to jest geometrycznej mówiąca, iż ruch światła od punktu A do punktu B dzieje się po takiej drodze, na której czas jej pokonywania jest najkrótszy zmożliwych (zasada mówi co prawda oczasie najkrótszym albo fotokomórka definicja.
Definicja Fale Akustyczne:
Co to jest rozchodzące się wgazie, cieczy albo ciele stałym, których częstotliwości zawierają się wprzedziale 16 Hz - 20 kHz. W cieczach iciałach stałych mogą to być zarówno fale podłużne, jak ipoprzeczne fotokomórka co znaczy.

Czym jest Fotokomórka znaczenie w Słownik fizyka na F .

  • Dodano:
  • Autor: