FOTOKOMÓRKA co to jest
Co znaczy fotokomórka? W fizyce pomiarów promieniowania świetlnego. Jego działanie może być oparte.

Definicja Fotokomórka

Co to jest FOTOKOMÓRKA: przyrząd, wktórym zdarzenie fotoelektryczne używane jest do pomiarów promieniowania świetlnego. Jego działanie może być oparte na użyciu fotodiody albo fotoopornika. Regularnie służącą odmianą f. jest dioda próżniowa zfotokatodą (fotodioda próżniowa) włączona wszereg ze źródłem zasilania imiernikiem prądu. Natężenie prądu płynącego wobwodzie zależne jest od natężenia światła padającego na katodę. F. służące są w fotometrii, wukładach automatyki przemysłowej, atakże wróżnego rodzaju systemach zabezpieczających

Definicja Fale Elektromagnetyczne:
Co to jest się zaburzenia pola elektromagnetycznego. Najprostszą f.e. jest fala harmoniczna, która niesie ze sobą sinusoidalnie zmienne pola magnetyczne H ielektryczne E. To jest fala poprzeczna ( fala fotokomórka.
Definicja Fala Uderzeniowa:
Co to jest układające się na pewnej powierzchni, na której następują spore skoki takich parametrów, jak: ciśnienie, gęstość, temperatura, rozchodzące się wdanej substancji szybciej niż dźwięk. F.u. powstaje w fotokomórka.
Definicja Fotokatoda:
Co to jest katoda służąca wlampach elektronowych, emitująca elektrony pod wpływem promieniowania świetlnego. Zobacz także zdarzenie fotoelektryczne, fotodioda fotokomórka.

Czym jest Fotokomórka znaczenie w Słownik fizyka na F .

  • Dodano:
  • Autor: