KRIOFIZYKA co to jest
Co znaczy kriofizyka? W fizyce wtemperaturach poniżej 90 K (- 163 C). Badania te mają spore.

Definicja Kriofizyka

Co to jest KRIOFIZYKA: dział fizyki zajmujący się badaniem własności substancji wtemperaturach poniżej 90 K (- 163 C). Badania te mają spore znaczenie, bo wniskich temperaturach wszystkie substancje zmieniają radykalnie własne własności (na przykład guma staje się krucha, ołów staje się sprężysty), ujawniają się także cechy materii uwarunkowane poprzez prawa kwantowe, lecz w pierwszej kolejności pojawiają się zupełnie nowe zjawiska, jak ((na przykład nadprzewodnictwo, nadpłynność. Uważane jest, iż k.zaczęła się od skroplenia tlenu iazotu (1883) poprzez dwóch polskich uczonych Z.F. Wróblewskiego iK.S. Olszewskiego

Definicja Kineskop:
Co to jest odbiorcza, która przekształca sygnały elektryczne, wysyłane poprzez stacje nadawcze, na obraz ( lampy elektronowe). To jest szklana, próżniowa bańka wkształcie piramidy, której podstawę stanowi ekran kriofizyka.
Definicja KM:
Co to jest koń mechaniczny kriofizyka.
Definicja Kwant Energii:
Co to jest energii promieniowania (albo pędu), jaka może być przekazana układowi ((albo jaką układ może wyemitować. Definicja k. e. wprowadził Planck do wyjaśnienia zagadnienia rozkładu natężeń wwidmie kriofizyka.

Czym jest Kriofizyka znaczenie w Słownik fizyka na K .

  • Dodano:
  • Autor: