NEUTRINO co to jest
Co znaczy neutrino? W fizyce omasie spoczynkowej równej zeru. Charakteryzuje się sporą.

Definicja Neutrino

Co to jest NEUTRINO: cząstka elementarna neutralna posiadająca spin połówkowy, omasie spoczynkowej równej zeru. Charakteryzuje się sporą przenikalnością poprzez materię, posiada antycząstkę zwaną antyneutrino. Nie ma sposóbu bezpośredniej detekcji n., jego istnienie zapostulowano badając rozkład energetyczny rozpadu . Emitowane wtakim rozpadzie elektrony albo pozytony nie mają ściśle określonej energii, stąd wniosek, iż wprocesie tym uczestniczy jeszcze jedna cząstka, która unosi część energii. Za istnieniem n. iantyneutrino przemawia także konieczność zachowania spinu przy rozpadzie na przykład protonu czy neutronu. Musi istnieć wtym procesie jeszcze jedna cząstka, by był spełniony bilans liczby spinowej

Definicja Nasycenie Magnetyczne:
Co to jest wktórym dalszy przyrost natężenia zewnętrznego pola magnetycznego nie skutkuje wzrostu indukcji magnetycznej. Odpowiada to sytuacji, gdy wszystkie domeny magnetyczne ustawione są równolegle do neutrino.
Definicja Nieliniowe Układy:
Co to jest układy, do opisu których musimy korzystać nieliniowych równań różniczkowych neutrino.
Definicja Namagnesowania Procesy:
Co to jest zachodzące wferromagnetyku umieszczonym wzewnętrznym polu magnetycznym, prowadzące do namagnesowania ciała wkierunku zewnętrznego pola. Wewnątrz ferromagnetyka następuje wówczas przemieszczanie neutrino.

Czym jest Neutrino znaczenie w Słownik fizyka na N .

  • Dodano:
  • Autor: