NEUTRINO co to jest
Co znaczy neutrino? W fizyce omasie spoczynkowej równej zeru. Charakteryzuje się sporą.

Definicja Neutrino

Co to jest NEUTRINO: cząstka elementarna neutralna posiadająca spin połówkowy, omasie spoczynkowej równej zeru. Charakteryzuje się sporą przenikalnością poprzez materię, posiada antycząstkę zwaną antyneutrino. Nie ma sposóbu bezpośredniej detekcji n., jego istnienie zapostulowano badając rozkład energetyczny rozpadu . Emitowane wtakim rozpadzie elektrony albo pozytony nie mają ściśle określonej energii, stąd wniosek, iż wprocesie tym uczestniczy jeszcze jedna cząstka, która unosi część energii. Za istnieniem n. iantyneutrino przemawia także konieczność zachowania spinu przy rozpadzie na przykład protonu czy neutronu. Musi istnieć wtym procesie jeszcze jedna cząstka, by był spełniony bilans liczby spinowej

Definicja Nomogram:
Co to jest między wieloma zmiennymi, sporządzony wtaki sposób, by można było odczytywać potrzebne dane graficznie, na przykład prosta przechodząca poprzez dwa zadane punkty na dwóch wykresach wskazuje szukaną neutrino.
Definicja Napięcie Wysokie:
Co to jest wolt. W technice służące wliniach przesyłowych dla pomniejszenia strat energii elektrycznej związanej zwydzielaniem ciepła. W urządzeniach elektronicznych służące dla przyspieszania elektronów neutrino.
Definicja N:
Co to jest niuton neutrino.

Czym jest Neutrino znaczenie w Słownik fizyka na N .

  • Dodano:
  • Autor: