PRĄDU NOŚNIKI co to jest
Co znaczy nośniki prądu? W fizyce elektrycznego (przepływie prądu). Wmetalach to są swobodne.

Definicja Nośniki Prądu

Co to jest NOŚNIKI PRĄDU: naładowane cząstki biorące udział wprzenoszeniu ładunku elektrycznego (przepływie prądu). Wmetalach to są swobodne elektrony, welektrolitach igazach rozrzedzonych jony, które mogą się swobodnie przemieszczać pod wpływem przyłożonego pola elektrycznego. W razie ruchu jonów przenoszeniu ładunku towarzyszy także transport masy. W materiałach półprzewodnikowych można mówić odwojakiego typu nośnikach ładunku: elektronach (przewodnictwo typu n) idziurach (przewodnictwo typu p). Wjednym idrugim przypadku poruszają się wistocie elektrony

Definicja Napięcie Elektryczne:
Co to jest wpolu elektrycznym przy przenoszeniu ładunku zjednego punktu tego pola do innego punktu (różnica potencjałów panujących wtych punktach), odniesiona do wartości ładunku, gdy jego wartość dąży do zera nośniki prądu.
Definicja Nikiel:
Co to jest chemiczny oliczbie atomowej 28, masie atomowej 58,71. Należy do metali przejściowych, jeden zczterech występujących wstanie naturalnym ferromagnetyków. Jest metalem srebrzystobiałym, kowalnym nośniki prądu.
Definicja Natężenie Oświetlenia:
Co to jest świetlnej przypadającej na jednostkową powierzchnię E = d/dS, gdzie d - strumień świetlny padający na obiekt dS oświetlanej powierzchni. Gdy źródło możemy traktować jako punktowe, wówczas E = Icos nośniki prądu.

Czym jest Prądu Nośniki znaczenie w Słownik fizyka na N .

  • Dodano:
  • Autor: