POLARYZATOR co to jest
Co znaczy polaryzator? W fizyce spolaryzowanego liniowo. Zbudowany jest zcienkiej folii.

Definicja Polaryzator

Co to jest POLARYZATOR: urządzenie optycznewykorzystywane do otrzymywania światła spolaryzowanego liniowo. Zbudowany jest zcienkiej folii zorganicznych związków chemicznych charakteryzujących się łańcuchową budową cząsteczek. Dla zabezpieczenia przed uszkodzeniem folia umieszczona jest między dwiema płasko równoległymi płytkami szklanymi. Padające na folię światło pobudza do drgań elektrony wcząsteczkach, które z racji na ich budowę mogą swobodnie oscylować wzdłuż cząsteczek pochłaniając energię fali. Składowa wektora elektrycznego prostopadła do kierunku ułożenia cząsteczek nie jest pochłaniana

Definicja parawodór:
Co to jest elektrony mają spiny ustawione antyrównolegle. W okolicy p. istnieje ortowodór, wktórym spiny elektronowe ustawione są równolegle. W warunkach normalnych te dwie odmiany cząsteczek wodoru istnieją w POLARYZATOR.
Definicja powierzchniowe zjawiska:
Co to jest zjawiska fizyczne zachodzące na powierzchni etapy skondensowanej (ciała stałego albo cieczy). Należą do nich pomiędzy innymi zwilżanie, przyleganie, adsorpcja POLARYZATOR.
Definicja prążki interferencyjne:
Co to jest naprzemiennie, powstające wwyniku interferencji światła; jasne powstają wówczas, gdy różnica dróg optycznych między interferującymi falami równa się całkowitej wielokrotności długości fali świetlnej POLARYZATOR.

Czym jest Polaryzator znaczenie w Słownik fizyka na P .

  • Dodano:
  • Autor: