PRAWO STOKESA co to jest
Co znaczy Stokesa prawo? W fizyce F działającą na kulkę opromieniu r, poruszającą się bez pośpiechu.

Definicja STOKESA PRAWO

Co to jest STOKESA PRAWO: prawo określające siłę oporu ośrodka ( siłę oporu lepkości) F działającą na kulkę opromieniu r, poruszającą się bez pośpiechu ruchem postępowym zprędkością v, wpłynie o współczynniku lepkości . Szybkość v kulki powinna mieć taką wartość, by ruch opływającej ją cieczy był laminarny. Zgodnie zp.S. F = 6 ijest skierowana przeciwnie do kierunku ruchu ciała

Definicja Słońce:
Co to jest najbliższa Ziemi gwiazda, centralne ciało Układu Słonecznego. Masa S. wynosi 1,99110 30 kg, stanowi 99,866 % masy całego Układu Słonecznego ijest rozłożona ze średnią gęstością 1,41g/cm3 stokesa prawo co to jest.
Definicja Sommerfeld, Arnold:
Co to jest fizyk niemiecki. Rozwinął schemat Bohra budowy atomu. Zdobył uznanie rezultatami badań dotyczącymi struktury widm atomowych, teorii promieniowania rentgenowskiego ielektronowej teorii budowy metali stokesa prawo definicja.
Definicja Steradian:
Co to jest kąta bryłowego. 1 sr jest równy kątowi bryłowemu owierzchołku wśrodku sfery, który wycina na tej sferze region opowierzchni równej kwadratowi jej promienia. Pełny kąt bryłowy jest równy 4 sr stokesa prawo co znaczy.

Czym jest Prawo Stokesa znaczenie w Słownik fizyka na S .

  • Dodano:
  • Autor: