ZWILŻANIE co to jest
Co znaczy zwilżanie? W fizyce kąt zwilżania ; to jest kąt utworzony między styczną do powierzchni.

Definicja Zwilżanie

Co to jest ZWILŻANIE: wpływ cieczy z powierzchnią ciała stałego; miarą z. jest kąt zwilżania ; to jest kąt utworzony między styczną do powierzchni kropli cieczy w punkcie zetknięcia tej powierzchni z powierzchnią ciała stałego a powierzchnią ciała stałego pod kroplą; gdy jest większe od 90 ciecz nie rozlewa się po powierzchni ciała stałego, a więc nie zwilża go. Ma to miejsce wówczas, gdy wpływ pomiędzy cząsteczkami cieczy jest silniejsze niż wpływ pomiędzy cząsteczkami cieczy a powierzchnią ciała stałego (odpowiednikiem układu, gdzie ciecz nie zwilża powierzchni ciała stałego, jest układ rtęć - szkło)

Definicja zegar kwarcowy:
Co to jest zegar, którego zasadniczym elementem jest kryształ kwarcowy o precyzyjnie określonej wartości okresu drgań własnych ZWILŻANIE.
Definicja ziemskie pole magnetyczne:
Co to jest którego źródłem jest Ziemia. Magnetyczny biegun południowy Ziemi leży w pobliżu jej geograficznego bieguna północnego (około 74 szerokości północnej i 100 długości zachodniej). Magnetyczny biegun ZWILŻANIE.
Definicja zdolność rozdzielcza przyrządów spektralnych:
Co to jest przyrządu spektralnego do rozróżnienia dwóch leżących bardzo blisko siebie linii spektralnych o długościach fali bliskich . Zazwyczaj ustala się ją jako relacja do najmniejszej różnicy długości fali ZWILŻANIE.

Czym jest Zwilżanie znaczenie w Słownik fizyka na Z .

  • Dodano:
  • Autor: