GALICYZM co to jest
Jak się pisze Galicyzm. Czym jest Franeji´] -słowo, wyrażenie, konstrukcja składniowa (albo inny.

Definicja Galicyzm

Co to znaczy GALICYZM: [fr. gallicisme, od z łaciny Gallia ´region dzisiejszej Franeji´] -słowo, wyrażenie, konstrukcja składniowa (albo inny obiekt językowy) pochodzące z języka francuskiego, na przykład tournee, balon, dama. W j. polskim galicyzmy pojawiły się w XVII wieku w czasach królów elekcyjnych, a ich nasilenie nastąpiło w XVIII wieku. Współcześnie termin ten ma charakter neutralny, lecz w przeszłości, w momencie walki z wpływami języka francuskiego (XVIII i XIX w.), oznaczał niepożądane zapożyczenie, którego powinno się unikać

Definicja Glosa:
Co to jest ´niejasne wyraz wymagające komentarza´] - dopisek, wyjaśnienie w j. polskim trudniejszych łacińskich terminów, ustaleń, sformułowań. Taki dopisek pojawiał się zazwyczaj na marginesach albo pomiędzy GALICYZM.
Definicja Gwara:
Co to jest ´mówić´; dawniej gwara ´wymowa´] - język, mowa określonej ekipy ludzi, posiadająca węższy zakres oddziaływania niż dialekt i język narodowy. W pracach językoznawczych używa się tego terminu do GALICYZM.
Definicja Gramatyczny Rozbiór Zdania:
Co to jest części mowy i ustalenie ich form fleksyjnych. Np. w zdaniu: Wczoraj niespodziewanie spotkaliśmy naszego starego przyjaciela, wczoraj i niespodziewanie to przysłówki, spotkaliśmy to czasownik w GALICYZM.

Czym jest Galicyzm znaczenie w Słownik na G .

  • Dodano:
  • Autor: