FLEKSYJNY PARADYGMAT co to jest
Jak się pisze Paradygmat Fleksyjny. Czym jest określonej klasie wyrazów. I tak na przykład.

Definicja Paradygmat Fleksyjny

Co to znaczy PARADYGMAT FLEKSYJNY: zestaw wszystkich form fleksyjnych powtarzający się w określonej klasie wyrazów. I tak na przykład rzeczowniki: pies, kot należą do tej samej klasy wyrazów i odmieniają się wg tego samego paradygmatu, tzn. mają takie same końcówki we wszystkich sytuacjach, por. na przykład D. psa, kota; C. psu, kotu; B. psa, kota-N. psem, kotem itd

Definicja Psycholingwistyka:
Co to jest psychologii i językoznawstwa. Zajmuje się opisem mechanizmów psychicznych towarzyszących używaniu języka. W pierwszej kolejności mechanizmów związanych z nabywaniem języka: zarówno pierwszego języka PARADYGMAT FLEKSYJNY.
Definicja Pluralis Maiestaticus:
Co to jest mnoga´, malestati-cus ´dostojny, czcigodny´] - forma liczby mnogiej użyta w odniesieniu do pojedynczej osoby. Zazwyczaj chodzi o użycie 2. i 3. os. l. mnogiej rodzaju męskoosobowego w formach PARADYGMAT FLEKSYJNY.
Definicja Porównanie:
Co to jest dzięki łączników: jak, jakby, jakoby, niby, iczym, niż, podobnie, na kształt zestawia się ze sobą jakieś dwa zjawiska - określane i określające. Zabieg powszechny w języku potocznym (pracowity jak PARADYGMAT FLEKSYJNY.

Czym jest Fleksyjny Paradygmat znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: