HARMATTAN co to jest
Definicja harmattan co to jest. Czym jest Sahary, z kierunku północnego i północno-wschodniego, nad.

Co to jest Harmattan

Definicja HARMATTAN: gorący, suchy i porywisty wiatr, wiejący w Afryce znad Sahary, z kierunku północnego i północno-wschodniego, nad wybrzeże Zatoki Gwinejskiej i część ciągnącego się dalej ku zachodowi wybrzeża atlantyckiego. Pojawia się od grudnia do marca, spotęgowany poprzez Wyż Azorski obejmujący w tym czasie Północną Afrykę i wzmagany poprzez pasat. Przynosi spore ilości piasku i pyłu

Definicja Holweg:
Co to jest forma ciągłego zagłębienia terenu powstająca wzdłuż drogi, w konsekwencji działania kół pojazdów ułatwiających erozję tego fragmentu powierzchni; głębocznica harmattan.
Definicja Hipsometria:
Co to jest kartografii zajmująca się opisem ukształtowania powierzchni Ziemi z racji na wysokość względną i bezwzględną terenu, na przykład za pomoca krzywej hipsograficznej, profili, map poziomicowych harmattan.
Definicja Heterosfera:
Co to jest Ziemi rozciągająca się w górę od około 80-90 km n.p.m. W heterosferze maleje z wysokością średnia masa cząsteczkowa gazów tworzących atmosferę. Wskutek dysocjacji dwuatomowych cząsteczek tlenu i harmattan.

Czym jest Harmattan znaczenie w Słownik geografia H .

  • Dodano:
  • Autor: