FALA MARTWA co to jest
Definicja martwa fala co to jest. Czym jest wiatru (słaby wiatr albo nawet cisza). Martwa fala.

Co to jest Martwa Fala

Definicja MARTWA FALA: fala morska, niewspółmiernie ogromna w relacji do siły wiatru (słaby wiatr albo nawet cisza). Martwa fala występuje poprzez dłuższy czas po ustaniu silnego wiatru, w konsekwencji znacznego rozkołysania morza, a również w rezultacie rozchodzenia się fal na spore odległości od miejsca ich powstawania (na przykład silnego sztormu)

Definicja Magnetosfera:
Co to jest niebieskiego (na przykład planety), gdzie cząstki naładowane elektrycznie pozostają pod dominującym wpływem pola magnetycznego ciała. W razie Ziemi magnetosfera jest obszarem asymetrycznym martwa fala.
Definicja Melafir:
Co to jest wylewna, należąca do ekipy skał zasadowych. W składzie przeważają kryształy plagioklazów, piroksenów i oliwinów. Struktura najczęściej porfirowa. Tekstura porfirowa albo migdałowcowa, odróżniająca martwa fala.
Definicja Mikroklimat:
Co to jest przedmiotów klimatologicznych) charakterystyczny dla małej części środowiska przyrodniczego, jak na przykład kępy traw, korony drzew, bardzo zmienny i nietrwały. Po makroklimacie i mezoklimacie martwa fala.

Czym jest Fala Martwa znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: