PAMPAS co to jest
Definicja pampas co to jest. Czym jest Urugwaj, od Atlantyku po Andy) bezdrzewna formacja roślinna.

Co to jest Pampas

Definicja PAMPAS: pampa, występująca w Ameryce Południowej (Argentyna, Urugwaj, od Atlantyku po Andy) bezdrzewna formacja roślinna, zbliżona do eurazjatyckiego stepu i północnoamerykańskiej prerii. Kluczowym składnikiem są różne gatunki traw, raczej kępowych. Jako domieszka występują liczne byliny, w tym dużo geofitów (formy życiowe roślin). Najlepszy postęp pampasów przypada na grudzień i styczeń. Z racji na żyzne gleby typu czarnoziemów ogromne obszary pampasów zostały przekształcone w pola uprawne (uprawa pszenicy)

Definicja Potamologia:
Co to jest zajmujący się badaniem rzek i innych cieków. Potamologia nie tylko opisuje rzeki przez badanie ilości wody w nich płynącej, rodzajów zasilania, typów koryta i tym podobne, lecz również zajmuje się pampas.
Definicja Postglacjał:
Co to jest bezpośrednio po zlodowaceniu (glacjale), cechujący się występowaniem warunków peryglacjalnych i zachodzeniem intensywnych mechanizmów morfologicznych, typowych dla tego okresu. Z czasem klimat pampas.
Definicja Półpustynia:
Co to jest roślinnej i jednocześnie jeden z najczęściej spotykanych rodzajów krajobrazu na kuli ziemskiej. Półpustynia cechuje się suchym (lecz nie skrajnie suchym) klimatem, brakiem sieci cieków stałych pampas.

Czym jest Pampas znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: