POTAMOLOGIA co to jest
Definicja potamologia co to jest. Czym jest cieków. Potamologia nie tylko opisuje rzeki przez.

Co to jest POTAMOLOGIA

Definicja POTAMOLOGIA: dział hydrologii zajmujący się badaniem rzek i innych cieków. Potamologia nie tylko opisuje rzeki przez badanie ilości wody w nich płynącej, rodzajów zasilania, typów koryta i tym podobne, lecz również zajmuje się badaniem zmienności przepływów, co ma ważne znaczenie na przykład dla zapobiegania powodziom

Definicja Połonina:
Co to jest zbiorowisk muraw alpejskich i subalpejskich wykształconych powyżej górną granicą lasu w Karpatach Wschodnich, piętro roślinności o charakterze naturalnym, którego zasięg poszerzył znacząco człowiek potamologia co to jest.
Definicja Przesmyk:
Co to jest pas lądu między dwoma obszarami wodnymi (morzami albo jeziorami). Przesmyk łączy niekiedy półwysep z resztą lądu (na przykład Przesmyk Koryncki u nasady Peloponezu, Parapolski Doł u nasady Kamczatki potamologia definicja.
Definicja Playa Takyr:
Co to jest zagłębienie w obszarze pustynnym, o płaskim dnie zbudowanym z nagromadzonego poprzez płynące okresowo wody drobnoziarnistego materiału okruchowego (muły, iły). Takyr stanowi regularnie dno potamologia co znaczy.
Definicja Podział Administracyjny:
Co to jest wydzielenie na obszarze danego państwie jednostek terytorialnych, posiadających lokalną administrację, ale podległych władzom centralnym, w celu ułatwienia kierowania krajem. Jednostki podziału potamologia słownik.

Czym jest Potamologia znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: