STRUMIENIOWY PRĄD co to jest
Definicja prąd strumieniowy co to jest. Czym jest 25-45°, przemieszczający się z zachodu na wschód.

Co to jest Prąd Strumieniowy

Definicja PRĄD STRUMIENIOWY: jet-stream, mocny prąd powietrza w szerokości geograficznej 25-45°, przemieszczający się z zachodu na wschód w górnej troposferze (w pobliżu tropopauzy) o długości tys. km, szerokości setek km, grubości kilku km i prędkości dochodzącej w centralnej części do około 150-250 km/godz., a nawet do powyżej 400 km/godz. w zimie, do 70-80 km/godz. w lecie. Prąd strumieniowy został odkryty w trakcie II wojny światowej poprzez amerykańskich lotników. Ma spore znaczenie dla komunikacji lotniczej, bo samolot, który trafi na prąd strumieniowy skierowany wedle kierunkiem lotu, powiększa własną szybkość i minimalizuje czas przelotu, prąd strumieniowy zaś skierowany przeciwnie minimalizuje szybkość i powiększa zużycie paliwa

Definicja Pomnik Przyrody:
Co to jest prawną twór przyrody żywej (pomnik przyrody ożywionej) albo nieożywionej (pomnik przyrody nieożywionej) bądź ich zespoły, charakteryzujące się niepowtarzalnymi wartościami naukowymi, krajobrazowymi prąd strumieniowy.
Definicja Platforma Abrazyjna:
Co to jest zrównania, znajdującej się w większości pod wodą, powstałej w konsekwencji niszczenia klifowego brzegu morza (i dużego jeziora) poprzez uderzające o brzeg fale (przybój) i unoszony poprzez nie piasek prąd strumieniowy.
Definicja Przysiółek:
Co to jest wiejskiego, składającego się z kilku albo kilkunastu zagród. Przysiółek posiada swoją nazwę, lecz nie stanowi odrębnej jednostki administracyjnej (należy do większej wsi). Przysiółki są bardzo częste prąd strumieniowy.

Czym jest Strumieniowy Prąd znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: