TERMOMETR co to jest
Definicja termometr co to jest. Czym jest w sposób pośredni, przez rejestrację wybranej, a zależnej.

Co to jest Termometr

Definicja TERMOMETR: przyrząd pomiarowy wykorzystywany do oznaczania temperatury w sposób pośredni, przez rejestrację wybranej, a zależnej od temperatury wielkości fizycznej. W termometrze wykorzystuje się na przykład rozszerzalność cieplną cieczy (termometry rtęciowe i alkoholowe), gazów (termometry gazowe) i ciał stałych (w szczególności bimetali - termometry mechaniczne), a również termiczne zmiany: oporności elektrycznej (termometry elektryczne), napięcia kontaktowego metali (termopara), prędkości rozchodzenia się fali akustycznej (termometry akustyczne), podatności magnetycznej paramagnetyka (termometry magnetyczne, używane do pomiaru bardzo niskich temperatur), barwy świecącego ciała (termometry optyczne, odmiennie pirometry, do pomiaru wysokich temperatur) i tak dalej W medycynie służący jest najczęściej termometr rtęciowy, tak zwany lekarski, który zachowuje wskazanie uzyskane w okresie mierzenia temperatury ciała człowieka dzięki specjalnej budowie, polegającej na wykorzystaniu przewężenia rurki o przekroju mikrometrycznym, uniemożliwiającym cofnięcie się słupa rtęci po zmierzeniu temperatury ciała ( tak zwany termometr max.)

Definicja Troposfera:
Co to jest ziemskiej najbliższa powierzchni planety: około 16-18 km nad równikiem, 8-10 km nad biegunami. Powyżej nią, oddzielona tropopauzą, znajduje się stratosfera. W troposferze zawarta jest prawie cała (99 termometr.
Definicja Tombolo:
Co to jest przebiegu w przybliżeniu prostopadłym albo skośnym do wybrzeża. Tombolo łączy ląd albo sporą wyspę ze znacząco mniejszą wyspą przybrzeżną, tworząc półwysep przyrostkowy. Powstaje w konsekwencji termometr.
Definicja Trójpolówka:
Co to jest ziemi (rozpowszechniony w środkowej Europie w X-XII w.), gdzie stosowano podział gruntów na trzy części podlegające temu samemu trzyletniemu płodozmianowi, nie mniej jednak każda część była kolejno termometr.

Czym jest Termometr znaczenie w Słownik geografia T .

  • Dodano:
  • Autor: