TERMOMETR co to jest
Definicja termometr co to jest. Czym jest w sposób pośredni, przez rejestrację wybranej, a zależnej.

Co to jest Termometr

Definicja TERMOMETR: przyrząd pomiarowy wykorzystywany do oznaczania temperatury w sposób pośredni, przez rejestrację wybranej, a zależnej od temperatury wielkości fizycznej. W termometrze wykorzystuje się na przykład rozszerzalność cieplną cieczy (termometry rtęciowe i alkoholowe), gazów (termometry gazowe) i ciał stałych (w szczególności bimetali - termometry mechaniczne), a również termiczne zmiany: oporności elektrycznej (termometry elektryczne), napięcia kontaktowego metali (termopara), prędkości rozchodzenia się fali akustycznej (termometry akustyczne), podatności magnetycznej paramagnetyka (termometry magnetyczne, używane do pomiaru bardzo niskich temperatur), barwy świecącego ciała (termometry optyczne, odmiennie pirometry, do pomiaru wysokich temperatur) i tak dalej W medycynie służący jest najczęściej termometr rtęciowy, tak zwany lekarski, który zachowuje wskazanie uzyskane w okresie mierzenia temperatury ciała człowieka dzięki specjalnej budowie, polegającej na wykorzystaniu przewężenia rurki o przekroju mikrometrycznym, uniemożliwiającym cofnięcie się słupa rtęci po zmierzeniu temperatury ciała ( tak zwany termometr max.)

Definicja Tajfun:
Co to jest cyklonu tropikalnego (cyklon) występującego w północno-zachodniej części Oceanu Spokojnego, na Filipinach i na południowo-wschodnim wybrzeżu Chin i Japonii. Tajfun występuje najczęściej pod koniec termometr.
Definicja Tropik:
Co to jest lekka przewiewna tkanina z wełny czesankowej, połączonej najczęściej z przędzą z włókien syntetycznych albo sztucznych, stosowana raczej do szycia letnich ubrań termometr.
Definicja Turnia:
Co to jest szczytu cechującego się występowaniem stromych, skalistych ścian i ostrego wierzchołka. Turnie są typowe dla gór o rzeźbie alpejskiej, przekształconych poprzez podcinające ściany lodowce, na przykład termometr.

Czym jest Termometr znaczenie w Słownik geografia T .

  • Dodano:
  • Autor: