MORZA TRANSGRESJA co to jest
Definicja transgresja morza co to jest. Czym jest morza występowały wielokrotnie powodując.

Co to jest Transgresja Morza

Definicja TRANSGRESJA MORZA: zalew lądu poprzez morze. W dziejach Ziemi transgresje morza występowały wielokrotnie powodując pomniejszenie się powierzchni lądowych. Powodem transgresji morza są ruchy pionowe skorupy ziemskiej (ruchy tektoniczne) i zmiany klimatyczne powodujące topnienie lądolodów. Zjawiskiem przeciwnym do transgresji morza jest regresja morza

Definicja Tajfun:
Co to jest cyklonu tropikalnego (cyklon) występującego w północno-zachodniej części Oceanu Spokojnego, na Filipinach i na południowo-wschodnim wybrzeżu Chin i Japonii. Tajfun występuje najczęściej pod koniec transgresja morza.
Definicja Temperatura:
Co to jest zwany temperatura bezwględna T - rozmiar charakteryzująca stan równowagi termodynamicznej, definiowana jako odwrotność pochodnej entropii S względem energii E: 1/T = ?S/?E. W klasycznej fizyce transgresja morza.
Definicja Torfowisko:
Co to jest roślinne klimatu umiarkowanego chłodnego, zarówno wilgotnego, jak i chłodnego (kontynentalnego), rozwijające się w obniżeniach terenu na podłożu nieprzepuszczalnym albo w zarastających zbiornikach transgresja morza.

Czym jest Morza Transgresja znaczenie w Słownik geografia T .

  • Dodano:
  • Autor: