TRÓJPOLÓWKA co to jest
Definicja trójpolówka co to jest. Czym jest Europie w X-XII w.), gdzie stosowano podział gruntów na.

Co to jest Trójpolówka

Definicja TRÓJPOLÓWKA: mechanizm uprawy ziemi (rozpowszechniony w środkowej Europie w X-XII w.), gdzie stosowano podział gruntów na trzy części podlegające temu samemu trzyletniemu płodozmianowi, nie mniej jednak każda część była kolejno ugorowana, w drugim roku obsiewana oziminą, w trzecim - zbożem jarym. W Polsce w XVIII-XIX w. wprowadzono trójpolówkę ulepszoną, zwaną także bezugorową, zastępującą ugór uprawą roślin okopowych i motylkowych

Definicja Turystyka:
Co to jest przyjemności, w celach rekreacyjnych, poznawczych i krajoznawczych, pieszo albo środkami lokomocji, regularnie z użyciem specjalistycznego sprzętu turystyczno-sportowego. We współczesnym świecie trójpolówka.
Definicja Turnia:
Co to jest szczytu cechującego się występowaniem stromych, skalistych ścian i ostrego wierzchołka. Turnie są typowe dla gór o rzeźbie alpejskiej, przekształconych poprzez podcinające ściany lodowce, na przykład trójpolówka.
Definicja Tombolo:
Co to jest przebiegu w przybliżeniu prostopadłym albo skośnym do wybrzeża. Tombolo łączy ląd albo sporą wyspę ze znacząco mniejszą wyspą przybrzeżną, tworząc półwysep przyrostkowy. Powstaje w konsekwencji trójpolówka.

Czym jest Trójpolówka znaczenie w Słownik geografia T .

  • Dodano:
  • Autor: