AKCELERATORY co to jest
Co znaczy akceleratory? W fizyce naładowanych; są źródłem cząstek o wysokich energiach i.

Definicja Akceleratory

Co to jest AKCELERATORY: urządzenia wykorzystywane do przyspieszania cząstek naładowanych; są źródłem cząstek o wysokich energiach i fundamentalnym narzędziem w eksperymentalnych badaniach cząstek elementarnych i reakcji jądrowych. Po osiągnięciu odpowiednio wysokiej energii rozpędzone cząstki kierowane są ku tarczy, gdzie wskutek zderzeń z jądrami tarczy powodują reakcje jądrowe i wtórną emisję fragmentów jąder i cząstek: neutronów, deuteronów, mezonów, hiperonów i antynukleonów. W fizyce jądrowej a. służące są w badaniach sił jądrowych, struktury nukleonów i cząstek elementarnych i do wytwarzania radioizotopów i nowych pierwiastków. Wysokoenergetyczne cząstki znajdują również wykorzystanie w medycynie i technice

Definicja Adsorpcja:
Co to jest powierzchni rozdziału faz substancji występującej w objętości jednej z faz; zwłaszcza gromadzenie się na powierzchni ciała stałego albo cieczy substancji będącej składnikiem gazu albo roztworu, z akceleratory.
Definicja Arago, Dominique François Jean:
Co to jest fizyk, matematyk i działacz socjalny; od 1809 członek francuskiej Akademii Nauk; od 1830 dyrektor paryskiego obserwatorium astronomicznego; deputowany do parlamentu i członek rządu tymczasowego w akceleratory.
Definicja Apoastron:
Co to jest pkt. orbity okołogwiazdowej ciała niebieskiego w najwyższym stopniu oddalony od obieganej gwiazdy akceleratory.

Czym jest Akceleratory znaczenie w Słownik fizyka na A .

  • Dodano:
  • Autor: