DWÓJŁOMNY KRYSZTAŁ co to jest
Co znaczy kryształ dwójłomny? W fizyce padające prostopadle na jego powierzchnię ulega podwójnemu.

Definicja Kryształ Dwójłomny

Co to jest KRYSZTAŁ DWÓJŁOMNY: kryształ posiadający taką własność optyczną, iż światło padające prostopadle na jego powierzchnię ulega podwójnemu załamaniu na promień zwykły spełniający prawo Snelliusa ( załamania światła prawo) ipromień niezwykły nie spełniający tego prawa. Oba promienie są spolaryzowane liniowo wpłaszczyznach wzajemnie prostopadłych. Jeżeli wiązka światła pada na kryształ nieprostopadle do powierzchni, to rozszczepia się na dwie wiązki biegnące wróżnych kierunkach. Podwójne załamanie wykazują na przykład szpat islandzki (kalcyt) iturmalin

Definicja Krystalograficzne Układy:
Co to jest z racji na zespoły własności charakteryzujących każdą strukturę krystaliczną. Wszystkie kryształy mieszczą się wsześciu u. k. charakteryzowanych poprzez tak zwany parametry (stałe) sieciowe, do kryształ dwójłomny.
Definicja Kalibrowanie:
Co to jest wzorcowanie kryształ dwójłomny.
Definicja Kryształ Walencyjny:
Co to jest atomy powiązane są parą elektronów, jest to parą utworzoną zelektronów (po jednym) zkażdego atomu biorącego udział wwiązaniu. Wiązanie tj. mocne, ajego siła jest porównywalna związaniem kryształów kryształ dwójłomny.

Czym jest Dwójłomny Kryształ znaczenie w Słownik fizyka na K .

  • Dodano:
  • Autor: