OŚWIETLENIA NATĘŻENIE co to jest
Co znaczy natężenie oświetlenia? W fizyce powierzchnię E = d/dS, gdzie d - strumień świetlny.

Definicja Natężenie Oświetlenia

Co to jest NATĘŻENIE OŚWIETLENIA: liczba energii świetlnej przypadającej na jednostkową powierzchnię E = d/dS, gdzie d - strumień świetlny padający na obiekt dS oświetlanej powierzchni. Gdy źródło możemy traktować jako punktowe, wówczas E = Icos /r2, gdzie I - światłość źródła, - kąt między normalną do oświetlanej powierzchni aprostą łączącą źródło światła ztą powierzchnią, r - odległość źródła światła od powierzchni. Jednostką n.o. jest luks

Definicja Natężenie Pola Elektrycznego:
Co to jest charakteryzująca pole elektryczne. Zdefiniowana jako siła działająca na ładunek elektryczny wdanym punkcie pola podzielona poprzez wielkości tego ładunku E = F/q, gdzie E - n.p.e., F - siła natężenie oświetlenia.
Definicja Nośniki Ciepła:
Co to jest ilotne wykorzystywane do przenoszenia (przekazywania) ciepła od ciał otemperaturze wyższej do ciał otemperaturze niższej. Cyrkulują wukładach zamkniętych isłużą bądź do ogrzewania (kaloryfery wodne natężenie oświetlenia.
Definicja Napięcie Halla:
Co to jest pojawiające się między przeciwległymi bokami prostokątnego przewodnika umieszczonego wpolu magnetycznym prostopadłym do kierunku przepływu prądu. N.H. jest prostopadłe do kierunku pola magnetycznego natężenie oświetlenia.

Czym jest Oświetlenia Natężenie znaczenie w Słownik fizyka na N .

  • Dodano:
  • Autor: