ZAWADA co to jest
Co znaczy zawada? W fizyce oporniki, cewki i kondensatory, która ustala wartość amplitudy I0 prądu.

Definicja Zawada

Co to jest ZAWADA: rozmiar charakteryzująca obwód prądu zmiennego, zawierający oporniki, cewki i kondensatory, która ustala wartość amplitudy I0 prądu pobieranego z generatora zasilającego obwód, wedle zależnością I0 = E0/Z0, gdzie E0 jest amplitudą zmiennej siły elektromotorycznej, a Z0 - zawadą obwodu. Wartość liczbowa zawady jest równa modułowi impedancji. Z. mierzy się w omach

Definicja Zernike, Frits:
Co to jest prof. uniwersytetu w Groningen, członek Królewskiej Holenderskiej Akademii Nauk i Royal Society. W 1953 dostał Nagrodę Nobla za opracowanie sposoby kontrastu fazowego, mającej spore znaczenie dla ZAWADA.
Definicja zdolność rozdzielcza przyrządów spektralnych:
Co to jest przyrządu spektralnego do rozróżnienia dwóch leżących bardzo blisko siebie linii spektralnych o długościach fali bliskich . Zazwyczaj ustala się ją jako relacja do najmniejszej różnicy długości fali ZAWADA.
Definicja złącze prostujące:
Co to jest graniczna styku i warstwa przypowierzchniowa pomiędzy dwoma stykającymi się materiałami, w obszarze której istnieje bariera potencjału tworząca warstwę zaporową, umożliwiającą przepływ prądu ZAWADA.

Czym jest Zawada znaczenie w Słownik fizyka na Z .

  • Dodano:
  • Autor: