TAJNE JĘZYKI co to jest
Jak się pisze Języki Tajne. Czym jest zamkniętym, gdzie komunikacja z założenia jest dostępna tylko.

Definicja Języki Tajne

Co to znaczy JĘZYKI TAJNE: służące raczej w gwarach środowiskowych o charakterze zamkniętym, gdzie komunikacja z założenia jest dostępna tylko dla wybranej ekipy. Dotyczy to zatem na przykład żargonu złodziejskiego, więziennego. Sukces tajności uzyskuje się poprzez: wprowadzanie wyrazów obcego pochodzenia, na przykład szaber, neologizmów, o]-neosemantyzmów, poprzez ucięcia: gra, dru zamiast granica, drukarnia. Możliwe jest również wykorzystanie tak zwany kminy pojmowanej, a więc dodawanie do wyrazu (w nagłosie albo śródgłosie) jakiejś sylaby w celu zaciemnienia jego znaczenia, na przykład bi: biteraz ´teraz´, bitam ´tam´, bite ´te´. Zabieg ten używany jest również poprzez dzieci, które chętnie stosują go przy tworzeniu sekretnych języków dziecięcych

Definicja Języki Słowiańskie:
Co to jest języków indoeuro-pejskich. Podzielone są na: zachodnio-słowiańskie (polski z dialektami kaszubskimi, czeski, słowacki, dolnołużycki, gómołużycki i wymarłe: słowiński, połabski); wschodnio-słowiańskie języki tajne.
Definicja Język Potoczny:
Co to jest zobacz STYL Kolokwialny języki tajne.
Definicja Języki Kreolskie:
Co to jest portug. crioulo ´niewolnik, który urodził się w domu swojego pana; człowiek biały urodzony w kraju kolonialnymi -języki mieszane, które z różnych powodów stały się językami ojczystymi jakiejś języki tajne.

Czym jest Tajne Języki znaczenie w Słownik na J .

  • Dodano:
  • Autor: